Росія та Україна бачать вирішення війни шляхом переговорів, – спеціальний представник Китаю

Джерело: Reuters

Спеціальний представник Китаю у справах Євразії Лі Хуей в п’ятницю, 22 березня, заявив, що Росія та Україна вірять, що війну буде вирішено шляхом переговорів.

“Усі сторони наполягають на своїх власних позиціях, і існує відносно великий розрив у розумінні мирних переговорів… але всі погоджуються, що переговори, а не зброя, врешті-решт припинять цю війну”, — сказав Лі.

Він додав, що після понад двох років повномасштабної війни “існує загроза подальшої ескалації конфлікту”.

Лі Хуей заявив, що Китай хоче провести міжнародну мирну конференцію, визнану як Росією, так і Україною, з рівноправною участю обох. 

“Я повинен підкреслити, що китайська сторона не надає перевагу одній стороні над іншою, і лише хоче переконатися, що зустріч буде успішною. Як бачите, намір китайської сторони дуже чіткий: сприяти швидкому політичному врегулюванню цієї кризи”, – сказав Лі.

Він сказав журналістам, що Китай “з розпростертими обіймами” погодився прийняти все, що сприяє деескалації та переговорам.

“У майбутньому Китай продовжуватиме відігравати унікальну роль і сприяти “китайській мудрості””, – сказав він.

Зазначимо, що нещодавно глава МЗС Китаю Ван І заявив, що Пекін пропонує провести міжнародну конференцію для врегулювання, як він назвав “кризи” в Україні.

Після дипломатичних зустрічей у Москві ввечері 2 березня Міністерство закордонних справ Китаю заявило 3 березня, що переговори будуть “єдиним способом припинити” російсько-українську війну.

У своєму звіті Міністерство закордонних справ Китаю заявило, що спеціальний представник Лі Хуей і заступник міністра закордонних справ РФ Михайло Галузін погодилися, що переговори є єдиним способом припинити бойові дії.

У Китаї 28 лютого, повідомили, що спеціальний представник КНР у справах Євразії Лі Хуей відвідає Росію, Україну та штаб-квартиру Європейського Союзу для переговорів щодо російсько-української війни.

Китай також заявив, що “найневідкладніше на цей момент — відновити мир”.

Раніше постійний представник Китаю при ООН Чжан Цзюнь заявив, що США мають припинити постачати озброєння в Україну та докласти зусиль для “встановлення миру”. Зокрема він закликав РФ та Україну виконати Мінські угоди, досягнуті у 2014 році.

Варто зазначити, глава РФ Володимир Путін перевіряє, чи готові Сполучені Штати Америки до переговорів щодо припинення війни Росії проти України. За словами двох осіб, наближених до Кремля, російський президент надіслав США певні сигнали неофіційними каналами, щоб дати зрозуміти, що він відкритий для обговорення, включно з потенційно майбутніми домовленостями про безпеку України. Захід налаштований скептично.

Своєю чергою, в Інституті вивчення війни (ISW) застерегли, що президент Росії Володимир Путін намагається переконати Захід зрадити Україну шляхом переговорів без участі Києва.

Організація ЮНЕСКО ухвалила застосування в екстреному порядку механізму “спеціального моніторингу” щодо Будинку Державної промисловості у Харкові. Україна стане першою країною, де застосують механізм спецмоніторингу. 

Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск на спільному з президентом Франції Емманюелем Макроном брифінгу заявив, що наразі Польща не планує відправляти свої війська в Україну.

Обраний президент США Дональд Трамп під час передвиборчої кампанії був переконаний, що здатен забезпечити мирну угоду між Україною та Росією всього за 24 години, проте тепер визнає, що це складніше, ніж він стверджував.

Президент України Володимир Зеленський заявив, що Україні потрібно дати запрошення в НАТО, хоч і визнав, що країна не стане членом Альянсу до закінчення війни.

Як зазначила Стефанішина в інтерв’ю, Україна відкрита до обговорення ідеї розміщення іноземних військ на своїй території для гарантування безпеки.