Росія відправляє «одноразових» солдатів воювати з Україною під впливом амфетамінів, – військовий експерт

Джерело: Insider

За даними британського аналітичного центру з питань оборони, Росія вжила заходів для хімічного зниження гальмування своїх солдатів, щоб гарантувати, що ці погано навчені цивільні особи та засуджені продовжуватимуть воювати.

Королівський Об’єднаний інститут оборонних досліджень (RUSI) опублікував травневий звіт, в якому досліджував, як розвивалася військова тактика Росії протягом другого року повномасштабного вторгнення в Україну, посилаючись на українських військових, які сказали, що російські солдати, з якими вони часто стикаються, перебувають “під впливом амфетамінів або інших наркотичних речовин”.

Згідно зі звітом, ці “одноразові” війська відправляються невеликими групами для “сутички” з обороною України “доки не будуть убиті”. Українські військові зазначають, що багато російських військових продовжують наступ навіть після поранень. 

Матеріали, знайдені на полі бою, свідчать про те, що російські солдати, швидше за все, приймали речовини в рідкій формі.

Мік Раян, генерал-майор австралійської армії у відставці та військовий стратег, сказав:

“У цьому немає нічого нового, відправляти війська вперед під дією наркотиків, насправді це досить поширене явище у військовій історії”.

Раніше, кілька країн постачали своїм солдатам наркотичні препарати для підвищення бойових дій. Британські магазини продавали шприци з героїном як подарунки військам під час Першої світової війни, а військові США роздавали болезаспокійливі та “таблетки бадьорості” солдатам, які прямували на дальні розвідувальні місії під час війни у ​​В’єтнамі.

Росія має власну непросту історію з вживанням наркотиків і алкоголю під час війни. У квітневому оновленні британської розвідки стверджується, що російські солдати помирають в Україні внаслідок алкоголізму.

Раніше цього року один полонений російський солдат розповів, що його командири в Україні перевантажили знеболювальними та наказували військам робити небезпечні, безглузді речі, наприклад бігти під мінометним вогнем. 

“Ця тактика, ймовірно, є необхідним заходом, щоб гарантувати, що російські війська продовжуватимуть воювати, навіть якщо їхні лідери не дали їм нічого, за що варто боротися”, – сказав Раян.

В українців, за його словами, є “купа цілей”. Вони точно знають, з ким вони борються і за що борються —  з ворогом, який хоче знищити їхню країну, сказав Раян.

Росіянам не так пощастило. 

“Іноді ви замінюєте добрі цілі, гарне лідерство та хороше формування команди наркотиками. Це те, що роблять деякі інституції, щоб переконатися, що їхні солдати все ще біжать перед кулеметами”, — сказав Раян.

Президент США Дональд Трамп після телефонної розмови з Володимиром Зеленським, закликав Росію та Україну до 30-денного беззастережного припинення вогню і пообіцяв запровадити санкції у разі відмови.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 8 травня. Від початку цієї доби відбулося 154 бойових зіткнення.

Ввечері 8 травня президент Володимир Зеленський повідомив про телефонну розмову з главою США Дональдом Трампом, під час якої сторони обговорили ситуацію на фронті, перспективи миру та підписану нещодавно угоду про економічне партнерство між двома країнами.

8 травня президент Володимир Зеленський своїм указом надав звання Герой України з врученням ордена “Золота Зірка” полковнику Пархоменко Ігорю Валерійовичу.

У районі міста Ізюм Харківської області загинув 40-річний громадянин Великої Британії Кріс Гарретт, який займався розмінуванням територій.