Росія відправила на війну проти України експериментальні БТР-90 – Forbes

Джерело: Forbes

Арзамаський машинобудівний завод у Нижньогородській області з 1994 року виробив менше десятка колісних БТР-90. Восьмиколісні 23-тонні машини протягом декількох років в експериментальному режимі використовувалися російськими внутрішніми військами, а потім були відправлені на зберігання до 38-го науково-дослідного інституту в підмосковній Кубинці.

За словами американського військового аналітика Девіда Акса, на той час потреби у нових БТРах просто не було. Старі БТР-80, БТР-70 і БТР-60 добре виконували свою роботу і їх було досить багато.

“Два десятиліття потому розрахунки змінилися. Тож БТР-90 знову використовуються в Україні. На відео, яке нещодавно поширилося в соціальних мережах, можна помітити щонайменше один БТР-90 в дії на війні Росії проти України”, – прокоментував він.

Водночас Акс зауважив, що не важко зрозуміти, чому росіяни вирішили вилучити 30-річні експериментальні машини з довгострокового зберігання і відправити їх на передову. За майже два роки запеклих боїв армія РФ втратила близько 4 тисяч БМП і БТР. Це становить приблизно третину від кількості таких машин, які були на озброєнні російської армії у лютому 2022 року.

Утім, за словами заступника гендиректора державної компанії “Ростех” Володимира Аряткова, російська промисловість здатна випустити тисячу нових і модернізованих БМП і БТР у 2023 році. Проте необхідно десь знайти ще кілька тисяч машин. Російським технічним фахівцям вже доводиться діставати з довгострокового зберігання останні БМП-1 і БТР-50, випущені в 1960-х і 1950-х роках. Зважаючи на це, вони звертають свою увагу на склади експериментальних установ, таких як 38-й науково-дослідний інститут.

При цьому Акс стверджує, що БТР-90 – “непогана машина”. Його корпус більший, ніж у старого БТР-80. Він має 30-міліметрову автоматичну гармату 2А42 і броню, здатну захистити його від кулеметного вогню. А колісна платформа в БТР-90 схожа на ту, яку використовує його попередник БТР-80. І такою ж гарматою озброєно гусеничну БМП-2.

“Проблема з БТР-90 не в ньому самому. Проблема у відчаї, з яким зіштовхнулася російська промисловість. Кремль вперто намагається мобілізувати свою військову промисловість для війни, яка може затягнутися до 2025 року або пізніше”, – пояснив аналітик.

Також він додав, що через санкції Москва змушена замінювати іноземні компоненти на російські, щоб розширити виробництво танків Т-72 і Т-90. А ще вона намагається відновити виробництво Т-80 “з нуля”.

“Проте ці зусилля потребують часу і грошей. А тим часом російські полки все ще потребують свіжої техніки, їм потрібні тисячі одиниць, щоб поповнити безперервні бойові втрати. Полки візьмуть будь-які БМП і БТРи, які тільки зможуть отримати. Включаючи експериментальні БТР-90”, – переконаний Акс.

У ДСНС повідомили, що 16 жовтня понад 40 рятувальників поповнили банк крові, котра наразі так потрібна нашим військовим.

17 жовтня президент Володимир Зеленський підписав закон “Про внесення змін до Митного кодексу щодо запровадження атестації посадових осіб митних органів” щодо “перезавантаження” митниці.

Громадянин Ірландії Роберт Діґан на псевдо Ірландець, загинув на полі бою 17 вересня, залишивши за собою спадщину хоробрості та вірності. Його побратими вшанували шлях від ірландського рейнджера до українського захисника.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 17 жовтня. З початку доби загальна кількість бойових зіткнень вздовж всієї лінії фронту зросла до 191.

Виробничі потужності української дронової індустрії збільшилися у десять разів у 2024 році проти 2023 року. Про це повідомляє відомство з посиланням на дослідження дронової індустрії від Київської школи економіки та Brave1.