Росія вперше атакувала Україну міжконтинентальною балістичною ракетою
Джеерло: Букви
Вранці 21 листопада війська РФ вперше застосували для удару по Україні міжконтинентальну балістичну ракету (МБР).
Ворог застосував ракету для удару по Дніпру близько 5:18. Вже згодом, у ранковому звіті, Повітряні сили повідомили, що це була МБР, випущена з Астраханської області (РФ).
При цьому тип ракети у ПС ЗСУ не уточнили.
Водночас варто зауважити, що напередодні осінтери повідомляли про ймовірність удару РФ по Україні міжконтинентальною балістичною ракетою РС-26 “Рубіж”. Мовляв, саме через загрозу атаки новою ракетою 20 листопада припинили працювати іноземні посольства у Києві.
Що відомо про МБР РС-26 “Рубіж”?
- дальність – від 2000 до 6000 км
- точність – 150 м
- стартова маса – 40-50 тонн
- маса бойової частини – 1200 кг (еквівалентно трьом балістичним ракетам “Іскандер-М”)
- може бути оснащена боєголовками з навчальним, ядерним чи фугасним зарядом.
Запускають ракету з мобільних пускових установок. Особливість ракети полягає у її здатності маневрувати, відтак її важко збити системами ППО.
Точних даних про процес створення ракети немає. Відомо лише, що розробка почалась не пізніше 2006 року, а перший запуск відбувся наприкінці вересня 2011 року. Остаточні роботи завершились у 2015 році і у 1017 році її планували постачати на озброєння. Проте у 2018 році ракету нібито виключили з програми озброєнь до 2027 року.
- Вранці 21 листопада російські окупанти атакували ракетами Дніпро, поціливши по будівлі центру реабілітації для осіб з інвалідністю.
Сербія віддана стратегічному партнерству зі США та має намір розвивати співпрацю з Вашингтоном у всіх сферах — від енергетики до штучного інтелекту, повідомив президент країни Александар Вучич за результатами зустрічі з представником Державного департаменту США з питань Європи Бренданом Ханраханом.
Сенатор-республіканець Ліндсі Грем спрогнозував “рекордний потік озброєння” Україні вже найближчими днями.
Під час Саміту щодо майбутнього Нової Каледонії було підписано проект угоди, згідно з якою Франція закріпить у конституції новий статус архіпелагу, визнавши державою у своєму складі.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 13 липня. На даний час загалом відбулося 152 бойових зіткнення.
14 липня Кабінет Міністрів підготував оновлення державної підтримки населення та має затвердити оновлені виплати при народженні дитини, а також підтримку у перші роки її життя. Про це заявив президент Володимир Зеленський після зустрічі з прем’єр-міністром Денисом Шмигалем.