Росія видала ордер на арешт Юлії Навальної

Джерело: The Guardian

Росія видала ордер на арешт вдови російського опозиціонера Олексія Навального Юлії на підставі нібито її участі в “екстремістській” групі.

Ордер заочно видав московський суд у вівторок, 9 липня, через п’ять місяців після смерті Навального в російській колонії. Навальна звинуватила в смерті її чоловіка президента Росії Володимира Путіна.

У Росії “екстремістськими” зазвичай називають незалежні громадські групи, які перечать заявам Кремля.

Після смерті Олексія Юлія Навальна проживає за межами Росії з двома дітьми. Пишучи в X у вівторок, вона попросила своїх прихильників не відволікатися на постанову суду проти неї, а зосередитися на ширшій кампанії проти Путіна.

“Коли будете писати про це, не забудьте написати головне: Володимир Путін – вбивця і військовий злочинець. Йому місце у в’язниці, і не десь у Гаазі, в затишній камері з телевізором, а в Росії – в тій же колонії і тій самій камері 2 на 3 метри, в якій він убив Олексія”, – написала Навальна.

ДОВІДКА. Російський опозиціонер Олексій Навальний помер у колонії 16 лютого 2024 року. Як повідомили у самій колонії, Навальному різко стало погано під час прогулянки. Медики установи та лікарі “швидкої” провели реанімаційні заходи, однак політик помер.

Через кілька годин дружина опозиціонера Юлія Навальна заявила, що за смерть її чоловіка відповідатиме президент РФ Володимир Путін та “всі навколо нього”.

Естонія, слідом за Латвією та Литвою, заборонила в’їзд транспортних засобів з білоруськими номерними знаками, незалежно від причин перебування власника або користувача в Естонії чи Європейському Союзі.

За дорученням Головнокомандувача генерал-полковника Олександра Сирського у Збройних Силах України почали впровадження комплексної програми дій “Збереження життя військовослужбовців”.

Українські війська продовжують оборонну операцію на Лівобережжі Дніпра у Херсонській області, зокрема мовиться про території в районі села Кринки. Раніше низка ЗМІ розповсюдили інформацію про відхід українських сил з плацдарму у Кринках.

Згідно з даними поліції, станом на сьогодні, під час оборонної операції в селі Кринки на Лівобережжі Херсонщини зникли безвісти 788 українських військових у період з жовтня 2023-го по кінець червня 2024 року.

Згідно з наказом коменданта Херсонської області від 28 березня 2024 року, у регіоні впроваджено особливий режим в’їзду та виїзду на територію області.