Росія виробляє власну версію іранських ударних безпілотників Shahed, – Insider
Джерело: Insider
Незалежна британська дослідницька група Conflict Armament Research оглянула уламки двох безпілотників, знайдених у Києві в липні, які були схожі на іранські Shahed-136, але мали електронні модулі, які збігалися з російськими розвідувальними дронами.
За словами дослідників, одноразові безпілотники під назвою Geran-2 є російською версією іранських безпілотників.
Згідно зі звітом, безпілотники Geran-2 виготовлені з інших матеріалів, ніж Shahed, і, схоже, вони були адаптовані, щоб краще відповідати потребам Росії.
Семюел Бендетт, експерт у Центрі військово-морського аналізу, сказав, що аналітики спостерігали, чи зможе Росія створити власні версії іранських безпілотників.
“Це вказує на те, що росіяни намагаються створити безпілотник, такий же потужний, як і оригінальний Shahed, який можна було б збільшувати в значних кількостях. Кінцева мета для них — зберегти потужності, одночасно підвищивши ефективність і фактично знизивши витрати”, — пояснив він.
Після того, як Росія почала повномасштабне вторгнення в Україну, західні держави запровадили санкції, щоб обмежити доступ Росії до технологій іноземного виробництва. Але країна продовжує знаходити способи придбати багато необхідних військових товарів.
“Наші висновки також викликають питання щодо експортного контролю та заходів протидії витоку, оскільки ми бачимо, що багато компонентів, які ми знайшли, виготовлені після лютого 2022 року. Тож якщо вони можуть продовжувати їх отримувати, очевидно, є проблема”, — сказав Демієн Сплітерс, який очолював розслідування.
- Уночі 10 серпня російські окупаційні війська чергове атакували Україну іранськими ударними дронами. Більшість з них вдалось знищити силами ППО.
- Представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Юсов зауважив, що РФ могла імітувати пуски ракет з території Білорусі з метою провокації – аби втягнути цю країну у війну проти України.
- Уряд схвалив постанову про виробництво, закупівлю та постачання боєприпасів та бойових частин для безпілотників, що дасть поштовх для розвитку ринку і масового виробництва боєприпасів в Україні.
Євросоюз не зміг досягти згоди щодо заборони імпорту російського скрапленого природного газу у межах майбутнього пакету санкцій. Суперечності між державами-членами та відсутність надійних альтернатив змусили Єврокомісію підготувати нову стратегію відмови від енергоносіїв РФ — її презентують у травні.
На тлі кризи в цивільній авіації через війну та санкції в Росії заговорили про можливе відродження дирижаблів. Їх планують використовувати для транспортування вантажів у важкодоступних районах Арктичної зони, і вироблятимуть — із сучасних композитних матеріалів.
Пізно ввечері 16 квітня російські війська здійснили черговий масований обстріл Дніпра. Внаслідок атаки дронів загинули двоє осіб, ще семеро постраждалих.
16 квітня президент Володимир Зеленський погодив утворення військових адміністрацій населених пунктів у Донецькій області.
Працівники ДБР завершили досудове розслідування щодо правоохоронця з Чернівецької області, котрий намагався вивезти за кордон військовозобов’язаного у багажнику авто за 20 тис. євро.