Росія виробляє власну версію іранських ударних безпілотників Shahed, – Insider
Джерело: Insider
Незалежна британська дослідницька група Conflict Armament Research оглянула уламки двох безпілотників, знайдених у Києві в липні, які були схожі на іранські Shahed-136, але мали електронні модулі, які збігалися з російськими розвідувальними дронами.
За словами дослідників, одноразові безпілотники під назвою Geran-2 є російською версією іранських безпілотників.
Згідно зі звітом, безпілотники Geran-2 виготовлені з інших матеріалів, ніж Shahed, і, схоже, вони були адаптовані, щоб краще відповідати потребам Росії.
Семюел Бендетт, експерт у Центрі військово-морського аналізу, сказав, що аналітики спостерігали, чи зможе Росія створити власні версії іранських безпілотників.
“Це вказує на те, що росіяни намагаються створити безпілотник, такий же потужний, як і оригінальний Shahed, який можна було б збільшувати в значних кількостях. Кінцева мета для них — зберегти потужності, одночасно підвищивши ефективність і фактично знизивши витрати”, — пояснив він.
Після того, як Росія почала повномасштабне вторгнення в Україну, західні держави запровадили санкції, щоб обмежити доступ Росії до технологій іноземного виробництва. Але країна продовжує знаходити способи придбати багато необхідних військових товарів.
“Наші висновки також викликають питання щодо експортного контролю та заходів протидії витоку, оскільки ми бачимо, що багато компонентів, які ми знайшли, виготовлені після лютого 2022 року. Тож якщо вони можуть продовжувати їх отримувати, очевидно, є проблема”, — сказав Демієн Сплітерс, який очолював розслідування.
- Уночі 10 серпня російські окупаційні війська чергове атакували Україну іранськими ударними дронами. Більшість з них вдалось знищити силами ППО.
- Представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Юсов зауважив, що РФ могла імітувати пуски ракет з території Білорусі з метою провокації – аби втягнути цю країну у війну проти України.
- Уряд схвалив постанову про виробництво, закупівлю та постачання боєприпасів та бойових частин для безпілотників, що дасть поштовх для розвитку ринку і масового виробництва боєприпасів в Україні.
23 січня на пресконференції в Давосі президент Польщі Анджей Дуда заявив, що “має право закликати запросити Україну до НАТО”.
Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський розповів, що після успішної Харківської операції восени 2022 року російським військам не дали втекти. Генерал пояснив, що на той момент українська армія була виснажена після місяця постійних боїв.
Міністерство культури та стратегічних комунікацій України додало російського письменника Алєксандра Пєлєвіна до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці України.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте під час дискусії в Українському домі на Всесвітньому економічному форумі в Давосі заявив, що союзники НАТО підтверджують готовність до вступу України в Альянс, однак це стане можливим лише після досягнення стійкого миру.
Україна та Швеція домовилися про спільні проєкти в оборонно-промисловій сфері, включно з виробництвом бронетехніки, боєприпасів та розвитком далекобійних спроможностей.