Росія висилає журналістку американської медіаорганізації Politico

Джерело: Politico

Єва Хартог, кореспондентка Politico Europe у Москві, була вислана з Росії після 10 років роботи в цій країні.

Міністерство закордонних справ Росії повідомило Хартог минулого понеділка, що її віза не буде продовжена і їй дали шість днів, щоб покинути країну. Хартог сказали, що рішення було прийнято “відповідними органами”, але не дали додаткової інформації про те, як було прийнято рішення.

Відтоді як торік почалося повномасштабне вторгнення Росії в Україну, іноземні журналісти були зобов’язані повторно подавати документи на отримання візи та акредитацію ЗМІ кожні три місяці.

Анна-Лена Лорен, російський кореспондент шведського видання Dagens Nyheter і фінської газети Hufvudstadsbladet, також була вислана з Росії цього тижня, повідомляє DN. Після 16 років перебування в країні акредитація Лорен не була продовжена і, за її словами, вона “знала, що це станеться”. 

У своїй заяві Джаміль Андерліні, головний редактор Politico Europe, сказав: 

“Єва Хартог успішно вилетіла з Москви після того, як російська влада відмовила в продовженні її візи та передачі її акредитації для преси Politico. Ми надзвичайно розчаровані цими діями, але вони не применшують непохитної відданості Politico висвітлювати російський уряд та його війну в Україні. Ми сподіваємося, що Єва та Politico найближчим часом повернуться до Москви, щоб продовжити наше фактичне та незаангажоване висвітлення російської політики”.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.