Росія збільшила постачання нафти до Угорщини та Словаччини – Bloomberg

Джерело: Bloomberg

На початку вересня експорт сирої нафти з Росії в Угорщину та Словаччину через Україну значно зріс. Зауважується, що ПАТ “Татнєфть” та інші виробники замінили барелі ПАТ “Лукойл”, що потрапив під санкції.

Київ посилив обмеження проти другого за величиною виробника нафти в Росії через військову агресію Кремля, фактично заборонивши компанії транзит нафти через свою територію на початку цього літа. Санкції проти “Лукойлу” торкнулися Угорщини та Словаччини, країн, котрі не мають виходу до моря, і які продовжували імпортувати російські барелі через нафтопровід “Дружба” через Україну після отримання тимчасового виключення з енергетичних санкцій Європейського Союзу.

Середньодобовий експорт до Словаччини зріс на 17% до 18 300 тонн 1-4 вересня порівняно із середнім показником за серпень. Тоді як щоденні постачання в Угорщину досягли 9 300 тонн, що на 40% більше ніж середній показник минулого місяця – 5 500 тонн.

Російський “Лукойл” дійсно припинив постачання нафти через Україну, проте, зауважується, що його обсяги замінили інші виробники, зокрема “Татнєфть”.

В агентстві припускають, що це може означати, що Угорщина та Словаччина отримають на початку вересня основну частину російського постачання, замовленого на цей місяць, з меншими щоденними обсягами.

Нещодавно Словаччина та Угорщина поскаржилися в Брюссель на рішення України включити “Лукойл” у свій список санкцій, заявивши, що це заважає їм купувати російську нафту.  Угорщина надала Комісії додаткову інформацію з цього питання, яку Комісія проаналізує.

Однак, Європейська комісія відхилила прохання Угорщини та Словаччини виступити посередником у процедурі консультацій з Україною щодо санкцій, запроваджених проти російської нафтовидобувної компанії “Лукойл”, повідомив у п’ятницю речник Комісії.

Довідка. Україна запровадила санкції проти “Лукойлу” ще у 2018 році, котрі включали заборону на виведення капіталів, обмеження торгових операцій та заборону на участь у приватизації. У червні цього року обмеження розширили, включаючи транзит.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 19 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 107 бойових зіткнень.

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що українські військові просунулись та збільшили зону контролю на Білгородщині.

У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.

17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.

В Україні розробили довідник з інструкцією впровадження загальнонаціональної хвилини мовчання для громад.