Росія здійснила 767 хімічних атак у березні – Міноборони
Джерело: Міноборони
З лютого 2023 року застосування росіянами небезпечних хімічних речовин набуло системного характеру. Попри заяви про повне знищення хімічної зброї, країна-агресор зберігає промислові потужності для її відновлення та виробництва.
На це звернув увагу заступник начальника Головного управління протимінної діяльності, цивільного захисту та екологічної безпеки полковник Валерій Вебер під час панельних дискусій на семінарі з питань криміналізації хімічних, бактеріологічних, радіаційних та ядерних злочинів, який відбувся у Кишиневі (Молдова).
Представник Міністерства оборони також нагадав учасникам зустрічі, що за даними Генерального штабу ЗСУ лише у березні 2025 року підрозділи РХБ розвідки Сил підтримки зафіксували 767 випадків застосування агресором боєприпасів, що містять небезпечні сполуки.
З лютого 2023 року застосування росіянами небезпечних хімічних речовин набуло системного характеру, вони ігнорують норми та зобов’язання щодо Конвенції про заборону розробки, виробництва, накопичення і застосування хімічної зброї та про її знищення. Загалом, відтоді зафіксовано 7 730 таких злочинів, – акцентував Вебер.
Особливу увагу учасники семінару зосередили на нормах міжнародного та національного законодавств у галузі відповідальності за правопорушення, пов’язані зі скоєнням ХБРЯ злочинів.
На семінарі українська делегація повідомила, що розслідування та покарання воєнних злочинців РФ – пріоритет судової влади та правоохоронної системи України.
Додамо, у 2024 році Держдеп США повідомив, що Росія порушує Конвенцію ООН про заборону хімічної зброї. У загарбницькій війні проти України російські військові використовували різні гази подразнювальної дії “як форму ведення бойових дій”.
Раніше агентство Reuters повідомило, що українські військові заявили про активізацію незаконного використання Росією хімічної зброї. Окрім хлорпікрину, росіяни використовували гранати, заряджені газами CS та CN. В агенстві зазначили, щонайменше 500 українських військових пройшли лікування від впливу токсичних речовин, тоді як один загинув.
Також The Telegraph інформував, що російські війська регулярно використовують заборонену хімічну зброю для нападів на Збройні сили України. За повідомленням українських військових, їх постійно атакують з невеликих безпілотників, з яких російські силовики скидають сльозогінний газ та інші хімічні речовини.
Окрім цього, Командування Сил підтримки Збройних сил України підтвердило, що тенденція застосування росіянами небезпечної хімічної зброї у війні проти України зростає, а хімічні атаки частішають.
- Росія продовжує застосовувати проти Сил оборони спеціальні боєприпаси, споряджені небезпечними хімічними речовинами. У грудні 2024 року зафіксовано 434 випадки застосування таких боєприпасів.
- На брифінгу Командування Сил підтримки ЗСУ обговорили питання інженерно-фортифікаційних споруд та використання російськими військами боєприпасів із небезпечними хімічними речовинами.
- Велика Британія запровадила санкції проти російських військ, причетних до використання хімічної зброї на полі бою в Україні, звинувативши Росію в “жорстокій і нелюдській тактиці”.
Станом на 27 липня Силам оборони вдалося звільнити від російських військ село Кіндратівка Хотінської громади, що на Сумщині.
На Закарпатті затримали організатори схеми незаконного виїзду військовозобов’язаних за кордон, котрий намагався підкупити прикордонника 320 тисячами гривень.
27 липня президент Володимир Зеленський розповів про “предметну” розмову з главою Франції Емманюелем Макроном, зауваживши, що Париж готовий допомогти Україні профінансувати виробництво дронів.
Служба зовнішньої розвідки України відзначила, що після запровадження санкцій у 2022 році витрати Росії на транзит вантажів зросли, особливо на маршрутах до Калінінградської області, котра не має сухопутного сполучення з рештою російської території.
У ніч на 27 липня безпілотники атакували електропідстанцію поблизу залізниці в селищі Октябрьський Волгоградської області Росії.