Росія знайшла нові місця для запуску БпЛА по Україні – британська розвідка

Джерело: міноборони Великої Британії

Росія почала запускати ударні БпЛА по Україні з нового місця У британській розвідці пояснили, чому.

12 грудня Росія запустила щонайменше 15 ударних безпілотників “Shahed” з Балаклавського району тимчасово окупованого Криму. Це новий стартовий майданчик для запуску БпЛА на південь від Севастополя.

Раніше, 5 грудня, російські офіційні особи заявили, що перехопили атаку 41 українського безпілотника, які були націлені на військову інфраструктуру півострова, включно з районом мису Чауда.

Саме з мису Чауда росіяни з вересня 2023, зазвичай, випускали “шахеди” по Україні.

Зараз Балаклава є п’ятим підтвердженим місцем запуску БпЛА, який використовується в російських операціях проти України, разом з пунктами на мисі Чауда, Єйську, Приморсько-Ахтарська та Курську.

“Росія, швидше за все, розосередить свої можливості запуску БпЛА на кількох локаціях як як засіб захисту сил, так і для ускладнення зусиль протиповітряної оборони України”, – зауважили розвідники.

Більш того, на думку фахівці, РФ, ймовірно, використовуватиме додаткові пускові майданчики у відповідь на українські атаки, змушуючи Україну адаптуватися до нових транзитних коридорів цих систем.

У 2026 році очікується початок роботи Спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України.

Західні союзники України ведуть переговори про постачання додаткових зенітно-ракетних комплексів Patriot і прагнуть досягти домовленості до саміту НАТО, котрий відбудеться наприкінці червня, поінформувало обізнане джерело.

5 травня президент США Дональд Трамп повідомив, що має намір залучити главу Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана до зупинення повномасштабної війни Росії проти України.

Для проведення масованих штурмів російські війська змушені відправляти застарілу техніку через гострий дефіцит, зауважив військовий журналіст Андрій Цаплієнко.

5 травня МВС, Нацполіція, Уповноважений з питань зниклих безвісти за особливих обставин, ініціатива “Bring Kids Back UA” та Міжнародна комісія з питань зниклих безвісти осіб (МКЗБ) оголосили про початок національної та міжнародної ініціативи у відповідь на примусову депортацію українських дітей до РФ. Особлива увага приділяється створенню єдиної ДНК-бази даних родичів зниклих дітей.