Росія знайшла нові місця для запуску БпЛА по Україні – британська розвідка
Джерело: міноборони Великої Британії
Росія почала запускати ударні БпЛА по Україні з нового місця У британській розвідці пояснили, чому.
12 грудня Росія запустила щонайменше 15 ударних безпілотників “Shahed” з Балаклавського району тимчасово окупованого Криму. Це новий стартовий майданчик для запуску БпЛА на південь від Севастополя.
Раніше, 5 грудня, російські офіційні особи заявили, що перехопили атаку 41 українського безпілотника, які були націлені на військову інфраструктуру півострова, включно з районом мису Чауда.
Саме з мису Чауда росіяни з вересня 2023, зазвичай, випускали “шахеди” по Україні.
Зараз Балаклава є п’ятим підтвердженим місцем запуску БпЛА, який використовується в російських операціях проти України, разом з пунктами на мисі Чауда, Єйську, Приморсько-Ахтарська та Курську.
“Росія, швидше за все, розосередить свої можливості запуску БпЛА на кількох локаціях як як засіб захисту сил, так і для ускладнення зусиль протиповітряної оборони України”, – зауважили розвідники.
Більш того, на думку фахівці, РФ, ймовірно, використовуватиме додаткові пускові майданчики у відповідь на українські атаки, змушуючи Україну адаптуватися до нових транзитних коридорів цих систем.
- В ISW проаналізували, чому російські окупанти почали активні наземні операції на фронті у несприятливу для подібних атак пору року.
Служба зовнішньої розвідки України фіксує перехід у гостру фазу ворожої інформаційної операції, яку веде РФ проти України. Зауважується, що мета – ліквідувати українську державність не на полі бою, а “у головах людей”: через делегітимізацію української влади, знецінення демократичних інституцій та нав’язування зовнішнього політичного сценарію з ознаками контрольованої капітуляції.
Глава Офісу президента України Андрій Єрмак повідомив, що у межах Bring Kids Back UA вдалося повернути ще одинадцятьох дітей з тимчасово окупованих територій та території РФ.
Нова зустріч Контактної групи з питань оборони України у “форматі Рамштайн” відбудеться 11 квітня у Брюсселі під головуванням Великої Британії та Німеччини.
Україна у березні експортувала товарів на понад $3,6 млрд — це на 4,5% більше, ніж у березні минулого року, та на 18% більше проти лютого 2025 року. Тоді як усього за перший квартал 2025 року експорт товарів сягнув майже $9,9 млрд.
2 квітня прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що загальний дефіцит фінансування потреб на відбудову України у 2025 році становить майже $10 млрд.