Росіянці анулюють «золото» Олімпіади: фігуристку Валієву дискваліфікували за допінг
Джерело: пресслужба CAS
Спортивний арбітражний суд (CAS) у швейцарській Лозанні ухвалив остаточно рішення щодо російської фігуристки Каміли Валієвої у справі про допінг.
Відтак, росіянка Каміла Валієва визнана винною у порушенні антидопінгових правил і отримала чотири роки дискваліфікації, починаючи з 25 грудня 2021 року.
Нагадаємо, на зимових Олімпійських іграх 2022 року в Пекіні в організмі російської спортсменки виявили заборонені речовини.
Валієву дискваліфікували через вживання триметазидину, що входить до переліку заборонених речовин. Дискваліфікація триватиме до 25 грудня 2025 року.
Команда Валієвої, яка виступала як Олімпійський комітет Росії, фінішувала першою, випередивши США та Японію, проте через скандал медалі так і не було вручено.
У грудні 2022 року комісія Російського антидопінгового агентства (РУСАДА) заявила, що Валієва не несе “провину через недбалість” у скоєному проступку. Фігуристка також розповіла, що допінг вжила випадково.
Однак рішення РУСАДА оскаржили Міжнародний олімпійський комітет (МОК) і Міжнародний союз ковзанярів (ISU), і навіть частину рішення оскаржило саме РУСАДА.
Згідно з рішенням, росіянку остаточно позбавлять “золота” в командному турнірі на Олімпіаді-2022 та золотої нагороди чемпіонату Європи-2022. Загалом усі результати російської спортсменки на Іграх у Пекіні анулювали.
- Всесвітнє антидопінгове агентство (WADA) вирішило залишити чинними санкції проти Росії через недотримання антидопінгового кодексу.
- Тетяна Навка – російська фігуристка та дружина речника Кремля Дмитра Пєскова – використала для свого льодового шоу пісню “Тримай” української виконавиці Христини Соловій.
- Понад 200 українських спортсменів підписали лист до президента Франції Емманюеля Макрона з вимогою відсторонити російських та білоруських спортсменів від участі в Олімпійських та Паралімпійських іграх, які пройдуть цьогоріч у Парижі.
За даними синоптиків у четвер, 14 листопада, майже по всій країні опади у вигляді дощі і мокрого снігу.
Народна депутатка Ніна Южаніна висловила критику проєкту Державного бюджету на 2025 рік, називаючи його несправедливим через суттєве збільшення видатків на утримання фінансових та контролюючих державних інституцій.
Ізраїль не має наміру укладати угоду щодо припинення вогню або погоджуватися на паузу в бойових діях з угрупованням “Хезболла”, доки ізраїльські війська не досягнуть усіх поставлених цілей, заявив глава ізраїльського Міноборони Ісраель Кац.
Агенція оборонних закупівель Міноборони та Агенція оборонних матеріалів Норвегії (NDMA) домовилися про посилення нинішньої співпраці у сфері закупівель озброєння.
Україна протягом кількох місяців може створити елементарну ядерну бомбу, якщо Дональд Трамп після вступу на посаду президента США зупинить військову допомогу Києву, свідчить документ, підготовлений для українського Міноборони. Автором доповіді The Times називає завідувача відділу Національного інституту стратегічних досліджень Олексія Іжака.