Росіянка приїхала в Україну відсвяткувати ювілей військовополоненого РФ – ЗМІ
Джерело: 20 хвилин. Вінниця
Українські ЗМІ оприлюднили відео, на якому громадянка Росії вітає свого чоловіка – військовополоненого – з ювілеєм безпосередньо в одній з українських колоній, де утримують полонених росіян. Це викликало хвилю обурення, особливо з огляду на умови утримання українських бранців у російських тюрмах.
Громадянка РФ Марина Сивицька, нібито приїхала в Україну, аби особисто привітати свого чоловіка, Євгенія Черепанова, з 50-річним ювілеєм. Він перебуває в колонії як військовополонений. Зазначається, що жінка отримала офіційний дозвіл на відвідування та безперешкодно дісталася до місця утримання.
Святкування відбулося прямо в колонії.
Сивицька принесла торт, обіймала та цілувала чоловіка. Зустріч знімала інша росіянка – блогерка Ірина Криніна, а згодом кадри з’явилися на YouTube-каналі проєкту “Наш вихід”, який займається пошуком російських військовополонених та організацією зустрічей із родичами, — мовиться у повідомленні.
Щобільше, за словами Криніної, це не перший випадок таких візитів. Мовляв, вона вже відвідувала полонених росіян в українських колоніях, залишилася в Україні! і навіть створила організацію, яка підтримує їхні родини.
Така ситуація викликала гостру реакцію серед українців, особливо серед родин загиблих воїнів та тих, чиї рідні досі перебувають у російському полоні. В одному з українських міст активісти організували акцію протесту. Вони планували пікет під стінами колонії, однак реалізувати задум не встигли.
Як так сталося, що громадянка РФ без жодних проблем потрапила до колонії? Чому, коли наші полонені зазнають катувань, російським військовополоненим влаштовують святкові зустрічі з тортами та поцілунками?, — обурилася місцева активістка Наталя Мельник.
Вона наголосила, що ця ситуація є ударом по українському суспільству: “Наші хлопці повертаються з полону скаліченими, зі зламаною психікою, з жахливими історіями про тортури. А тут – святкування у колонії. Якщо ми мовчатимемо, скоро почнуть організовувати автобусні тури для російських дружин. І це буде не лише тут, а й в інших містах.”
Активістка також запитала, як так сталося, що росіянка змогла не лише приїхати до України, а й потрапити у колонію, яка “розташована в прикордонній зоні з об’єктами критичної інфраструктури”.
Люди обурені, але ми маємо діяти. Якщо допустити подібні прецеденти, що буде далі? Можливо, вибачення перед росіянами з хлібом-сіллю?, — наголошують активісти.
Нині офіційних коментарів від українських правоохоронних органів чи представників влади немає. Однак після розголосу в соцмережах активісти вимагають пояснень від відповідних структур.
У Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими так прокоментували ситуацію:
“Росія переконує власне населення нібито Україна жорстоко поводиться з полоненими. Насправді ситуація зовсім інша: саме РФ не бажає проводити обміни, а не наша держава. Тобто сюжет з Могилів-Подільської колонії — це противага брехливій російській пропаганді.
Як тільки РФ забирає своїх з полону, одразу знімає купу сюжетів, де робить акцент на тому, що у нас наджорстокі умови утримання, нібито це ми не зацікавлені в обмінах. Нібито у нас нелюдське поводження з полоненими.
Наша мета — показати правду та змусити російських жінок тиснути на владу рф, щоб процес обмінів відбувався частіше. Це вже дає результат: у проект «Хочу найти» уже звернулися 52052 російських родин, які шукають своїх рідних. З них 397 вже обміняли на українців”.
Натомість, у Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими не пояснили, як перед росіянками відчинили двері режимного об’єкта на території нашої держави під час війни.
Як зазначає американський Інститут дослідження війни (ISW), повідомлення про тортури українців у російських тюрмах “демонструють ступінь причетності російської влади до цих воєнних злочинів”, так само як і страти українських військовополонених на полі бою свідчать про співучасть російських командирів у цих злочинах.
Раніше журналісти визначили у Білорусі локацію фільтраційного табору на території держпідприємства, де військові РФ катували вивезених полонених українців.
Додамо, раніше Регіональний центр прав людини з відкритих джерел встановив місцезнаходження так званих “таборів перевиховання” в РФ для українських дітей з ТОТ. На сьогодні виявили 13 установ на окупованій території України, ще 18 — у Білорусі та 67 — у Росії.
- Українському підпіллю стало відомо, що до окупаційних адміністрацій спустились перші усні вказівки щодо реалізації об’єктів “спеціального інфраструктурного проєкту”. Саме так росіяни завуалювали створення та розбудову концентраційних таборів для нелояльного населення.
- Міжнародний кримінальний суд у Гаазі (МКС) блокує спроби України створити спеціальний трибунал, який матиме повноваження судити керівництво Росії за скоєні в Україні воєнні злочини.
- Президент Росії Володимир Путін повинен постати перед судом щодо розслідування воєнних злочинів РФ у Маріуполі, унаслідок яких загинули тисячі цивільних, знищено незчисленну кількість будівель, за якими послідувала русифікація міста, мовиться у новій доповіді організації Human Rights Watch.
- До Білорусі депортували тисячі українських дітей: деякі з них вже пройшли “військовий вишкіл” – The Telegraph.
- Вже на початку повномасштабного вторгнення в Україну російська влада дозволила й санкціонувала систематичні катування українських військових та цивільних полонених у російських в’язницях.
Європейські служби безпеки дійшли висновку, що за серією підпалів посилок у логістичних центрах у Німеччині, Польщі та Великій Британії в липні 2024 року стоїть російське ГРУ. Інциденти розглядаються як частина масштабної диверсійної операції, спрямованої на дестабілізацію країн НАТО та випробування можливості атак на авіарейси до Північної Америки, мовиться у спільному журналістському розслідуванні німецьких медіакомпаній WDR та NDR, а також газети Süddeutsche Zeitung, повідомляє Tagesschau.
Міноборони розробило документацію на новий засіб індивідуального захисту — тент захисний (бронековдру) для військових.
У Генеральному штабі підтвердили ураження російського заводу з виробництва ударних БпЛА, на відстані понад 1000 км від держкордону України
23 квітня президент США Дональд Трамп розкритикував Володимира Зеленського за заяву про те, що Київ “не визнає юридично окупацію Криму”. Очільник Білого дому вважає такі висловлювання “шкідливими” для мирних переговорів із Росією.
Російська пропаганда активно поширює заяви глави РФ Володимира Путіна про нібито великі успіхи РФ у допомозі країнам Африки долати епідемічні хвороби. Проте, насправді така співпраця – один із проявів багатовимірної стратегії Кремля щодо збільшення залежності країн континенту від РФ, пояснили у ЦПД.