Росіяни накопичують засоби для завдання ракетних ударів по енергосистемі України – Буданов

Джерело: інтерв’ю Кирила Буданова для “Української правди”

Очільник української військової розвідки Кирило Буданов попередив, що РФ не відмовилась від атак на енергетичну інфраструктуру України і зараз накопичує сили та засоби для ударів.

Буданов нагадав, що минулої зими росіянам не вдалось зробити блекаут в Україні, але вони намагатимуться зробити його цього зимового сезону.

“На жаль, нас знову чекає битва за електроенергію”, – наголосив глава ГУР МОУ.

Він додав, що сил та засобів для атак у росіян достатньо, оскільки протягом останнього часу вони не здійснювали масованих обстрілів України.

“Певний запас ворог відновив. Цей запас не дуже значний, але достатній для того, щоб створити цілком реальні проблеми не тільки нашій енергетиці, але й нафтогазовій сфері, промисловим підприємствам, військовим об’єктам”, – попередив Буданов, додавши, що Україні потрібно більше ППО.

У ніч на 31 травня російські війська обстріляли Харків. Влучивши у пʼятиповерховий житловий будинок, згодом ворог завдав повторного удару.

30 травня присяжні у Нью-Йорку ухвалили вердикт у кримінальній справі колишнього президента США Дональда Трампа.

30 травня прессекретарка російського МЗС Марія Захарова назвала “неприйнятними” плани США щодо подальшого стримування операцій тіньового флоту нафтових танкерів Росії. Вона поскаржилася, що перешкоджання російсько-китайській торгівлі є частиною “незаконної торговельної війни”.

У ніч на 31 травня російські війська вкотре обстріляли Харків. Міський голова Ігор Терехов повідомив про два “прильоти” у місті.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію станом на 22.30 30 травня щодо російського вторгнення. Оборонна операція наших військ триває. Найгарячішою залишається ситуація на Курахівському і Покровському напрямках.