Росіяни намагаються захистити свої літаки від українських дронів автомобільними шинами – CNN

Джерело: CNN

Російські війська почали покривати деякі зі своїх штурмовиків автомобільними шинами, що, на думку експертів, може бути імпровізованою спробою захистити їх від ударів українських безпілотників.

На супутникових знімках Maxar з авіабази Енгельс у глибині Росії зображено два стратегічні бомбардувальники Ту-95 з автомобільними шинами на верхній частині планера.

Експерти зауважили, що це могла бути спроба не тільки додати ще один рівень захисту від українських БпЛА, але й зменшити видимість літаків, особливо вночі.

Водночас, за словами Франсіско Серра-Мартінса з компанії One Way Aerospace, чиї безпілотники використовувалися українськими військами, ця імпровізована спроба може мати обмежений ефект. Навіть попри зменшення теплового сигналу для відкритих засобів стратегічної авіації, літаки все одно можна буде зафіксувати під інфрачервоними камерами.

Хоча це здається досить безглуздим, вони, схоже, намагаються зробити все можливе, щоб захистити літаки, які в іншому випадку залишаються дуже вразливими. Чи спрацює це, залежить від того, яка боєголовка на ракеті/дроні, — зауважив Стеффан Воткінс, консультант з відкритих джерел, який стежить за літаками та кораблями.

Читайте також: Атаки дронів на Москву покликані показати, що Україні є чим відповісти на ракетний терор РФ – NYT

Військовий представник НАТО повідомив CNN, що Альянс раніше спостерігав цю імпровізовану спробу. Посадовець також зазначив, що шини призначені для захисту від безпілотників.

Ми не знаємо, чи матиме це якийсь ефект, — пояснив посадовець НАТО.

Концепція енергетичної стійкості Києва зокрема передбачає створення двох ТЕЦ на різних берегах столиці, що працюватимуть на комбінованому паливі і використовуватимуть висококалорійні фракції відходів, зауважили у КМДА.

8 липня прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді, ймовірно, здійснить одноденну подорож до Росії. Це стане першим візитом глави уряду до Москви з початку російського повномасштабного вторгнення в Україну.

25 червня уряд Норвегії підписав угоду про початок накопичення зерна, заявивши, що пандемія COVID-19, війна в Європі та зміна клімату визначили таку необхідність.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 червня. Від початку доби відбулося 123 бойові зіткнення. Авіація, ракетні війська і артилерія Сил оборони уразили 10 районів зосередження особового складу та два пункти управління противника.

Голова Харківської ОВА Олег Синєгубов зазначив, що російські війська не зупиняються, натомість постійно випробовують модифіковані боєприпаси, використовуючи місто Харків як плацдарм для своїх тренувань.