Росіяни обмежують вʼїзд в Курчатов, де знаходиться Курська АЕС

Джерело: Олексій Смірнов

У середу, 28 серпня, у Курчатовському районі Курської області запровадили додаткові обмеження, зокрема на в’їзд у район. Про це повідомив виконувач обов’язків губернатора Курської області Олексій Смірнов.

“ЗСУ не залишають спроб проникнути до міста. У зв’язку з цим, а також з метою забезпечення додаткових заходів безпеки оперативний штаб ухвалив рішення найближчим часом обмежити в’їзд до Курчатова. Контроль за виконанням цього рішення здійснюватиметься на спеціально організованих блокпостах”, – йдеться у повідомленні.

Жителі Курчатова з місцевою реєстрацією матимуть безперешкодний доступ до міста. Ті, хто не має прописки, але працює у місті, змушені будуть отримати спеціальні перепустки.

Також посилено контроль на Курській АЕС і будівництві АЕС-2. Транспорт, що раніше використовував маршрути через Курчатов для транзитних перевезень, тепер повинен обирати об’їзні шляхи.

  • У Росії розкритикували Міжнародне агенство з атомної енергетики (МАГАТЕ) після того, як його очільник Рафаель Гроссі відвідав Курську АЕС.
  • 28 серпня заступник директора ЦРУ Девід Коен, коментуючи наступ української армії на Курську область, зауважив, що президент Росії Володимир Путін розпочне контрнаступ, щоб спробувати відвоювати територію на Курщині, однак, російські сили постануть перед “складною боротьбою”.
  • Видання The Washington Post повідомляє, що українські сили взяли в полон щонайменше 247 російських солдатів після вторгнення в Курську область Росії. Журналісти проаналізували понад 130 фотографій і відеозаписів, більшість з яких були зроблені українськими військовими та розповсюджені в соціальних мережах.

Міністр національної оборони Румунії Анджел Тилвар у середу, 18 вересня, заявив, що НАТО має прийняти “надійну скоординовану” відповідь на інциденти, коли російські ракети або безпілотники потрапляли у повітряний простір альянсу.

Служба безпеки завершила досудове розслідування щодо чотирьох російських агентів, які готували теракти у Києві та Львові.

Верховна Рада у середу, 18 вересня, провалила голосування за дерусифікацію понад 300 населених пунктів. Частина народних депутатів заблокували трибуну.

Президент Фінляндії Александер Стубб закликав до розширення Ради Безпеки ООН, скасування її єдиного права вето та зупинення будь-якого члена, який бере участь у незаконній війні, такій як вторгнення Росії в Україну.

В середу, 18 вересня, Північна Корея випустила кілька балістичних ракет малої дальності в бік свого східного узбережжя, про що повідомили Південна Корея та Японія.