Росіяни обстріляли газовидобувні потужності Нафтогазу

Джерело: Нафтогаз

Ворог обстріляв обʼєкти групи “Нафтогаз”. Це вже 18 комбінована атака на інфраструктуру групи від початку повномасштабної війни і 8 з початку цього року.

Як вказують в Нафтогазі, постраждалих немає, однак пошкоджено газовидобувні потужності.

“Черговий обстріл – це не просто атака на нашу інфраструктуру, а спроба підірвати енергетичну стабільність країни. Наші фахівці вже працюють над ліквідацією наслідків та оцінкою пошкоджень. Відновлення розпочнеться негайно, щоб гарантувати безперебійне газопостачання. Дякую команді Нафтогазу та всім енергетикам, які щодня доводять, що українська енергосистема здатна вистояти попри будь-які виклики”, – зазначив очільник Нафтогазу Роман Чумак.

Нагадаємо, що 25 березня набула чинності домовленість про взаємне утримання від ударів по енергетичних об’єктах України та Росії, а також про можливе перемир’я в Чорному морі.

26 березня Україна узгодила зі США перелік енергетичних об’єктів, удари по яких Росія має припинити в рамках часткового припинення вогню, що розходиться з тим, на якому наполягає російська сторона.

У переліку, який російська сторона опублікувала як нібито погоджений зі США (що американська сторона досі не спростувала), відсутні українські об’єкти нафто- та газовидобування, по яких останнім часом завдається найбільше ударів.

Днями противник прорвався у Покровськ через нестачу піхоти в українському підрозділі та помилки в оцінці обстановки. Ситуацію вдалося стабілізувати силами 155 ОМБр і 68 ОЄБр. Нині триває ліквідація диверсійної групи росіян.

21 липня Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості рішенням уряду приєднали до Міністерства оборони.

У російському полоні помер житель тимчасово окупованого Енергодара Олександр Марков. Літнього хворого чоловіка заарештували ще 8 травня 2024 року, повідомив міський голова Енергодара Дмитро Орлов.

21 липня,  під час зустрічі з керівниками українських посольств, президент Володимир Зеленський закликав до поглиблення економічного та безпекового діалогу з Африкою, аби зміцнити партнерство та позбавити РФ важелів впливу у регіоні.

21 липня, під час зустрічі з керівниками українських посольств, президент Володимир Зеленський зауважив, що Україна може отримати від НАТО додаткове фінансування для Сил оборони та мотивації військових.