Росіяни обстріляли газовидобувні потужності Нафтогазу
Джерело: Нафтогаз
Ворог обстріляв обʼєкти групи “Нафтогаз”. Це вже 18 комбінована атака на інфраструктуру групи від початку повномасштабної війни і 8 з початку цього року.
Як вказують в Нафтогазі, постраждалих немає, однак пошкоджено газовидобувні потужності.
“Черговий обстріл – це не просто атака на нашу інфраструктуру, а спроба підірвати енергетичну стабільність країни. Наші фахівці вже працюють над ліквідацією наслідків та оцінкою пошкоджень. Відновлення розпочнеться негайно, щоб гарантувати безперебійне газопостачання. Дякую команді Нафтогазу та всім енергетикам, які щодня доводять, що українська енергосистема здатна вистояти попри будь-які виклики”, – зазначив очільник Нафтогазу Роман Чумак.
Нагадаємо, що 25 березня набула чинності домовленість про взаємне утримання від ударів по енергетичних об’єктах України та Росії, а також про можливе перемир’я в Чорному морі.
26 березня Україна узгодила зі США перелік енергетичних об’єктів, удари по яких Росія має припинити в рамках часткового припинення вогню, що розходиться з тим, на якому наполягає російська сторона.
У переліку, який російська сторона опублікувала як нібито погоджений зі США (що американська сторона досі не спростувала), відсутні українські об’єкти нафто- та газовидобування, по яких останнім часом завдається найбільше ударів.
- Спецпосланець президента США Стів Віткофф відкинув заяви про те, що РФ порушила домовленість щодо припинення атаки по українській енергетичній інфраструктурі та пояснив нічні удари безпілотниками 19 березня тим, що російський президент Володимир Путін не встиг віддати наказ.
За даними синоптиків, у понеділок, 31 березня, в низці областей України очікуються опади у вигляді дощу.
Господарський суд Києва ухвалив рішення, за яким НЕК “Укренерго” має виплатити 110 млн грн ТОВ “Одеська обласна енергопостачальна компанія” (“ООЕК”), а також компенсувати інфляційні втрати та 3% річних.
30 березня прем’єр-міністр Гренландії Єнс-Фредерік Нільсен заявив, що Сполучені Штати не зможуть встановити контроль над островом, відповідаючи на нещодавню заяву Дональда Трампа.
У США запланували масштабне скорочення цивільних співробітників Міністерства оборони США. Відповідно до раніше оголошеного рішення, під звільнення можуть потрапити від 5% до 8% персоналу, що еквівалентно 76 тисячам робочих місць.
Країни Балтії висловили занепокоєння щодо можливих наслідків перемир’я в Україні, вважаючи, що це призведе до зростання загрози з боку Росії. Міністри оборони Естонії та Литви заявили, що Москва використає паузу у війні для перекидання військ на північно-східний фланг НАТО та активного переозброєння.