Росіяни планують оснащувати крилаті ракети касетними боєприпасами – ЦНС

Джерело: Центр національного спротиву

За даними Центру національного спротиву, у РФ планують оснащувати крилаті ракети Х-32 касетними боєприпасами.

У ЦНС наголосили, що отримали відповідні документи від небайдужих осіб. Мовиться про документи з Дубненського машинобудівного заводу, де виготовляють російські ракети, якими згодом окупанти обстрілюють Україну.

З документів стає відомо, що у жовтні 2023 року міноборони РФ поставило завдання інженерам модернізувати крилаті ракети касетним блоком.

У ЦНС наголосили, що на цей час не зафіксовано випадків застосування росіянами таких ракет. Водночас українців закликають не ігнорувати повітряні тривоги, адже РФ, попри міжнародні заборони, готова застосовувати проти України смертоноснішу зброю.

ДОВІДКА: Касетні засоби ураження (касетні бомби, касетні боєприпаси, касетні снаряди) – засоби ураження, різновид контейнера, що містять від двох до кількох сотень однотипних касетних бойових елементів (КБЕ, суббоєприпасів), які розкидаються на заданій висоті над поверхнею землі. Розкидані над певною територією, бойові елементи забезпечують ураження більшої площі в порівнянні з боєприпасом-моноблоком.

У 2008 році у Дубліні на міжнародній конференції досягнуто угоди про заборону використання касетних бомб. Дипломати понад 100 країн – учасниць конференції домовилися про проєкт угоди, який покликаний зупинити поточне виробництво касетних бомб і вилучити цей вид озброєння з арсеналів.

Згідно з угодою, всі запаси касетних бомб повинні бути знищені протягом 8 років.

Згідно з даними США, Росія втратила понад 4000 танків під час повномасштабної війни з Україною. Ця кількість майже дорівнює всьому танковому контингенту США, заявив Верховний головнокомандувач об’єднаними Збройними силами НАТО в Європі, генерал Кристофер Каволі на слуханнях у Комітеті з питань збройних сил Сенату США в Вашингтоні 3 квітня.

Внаслідок чергового російського обстрілу у Харкові збільшилася кількість загиблих та постраждалих осіб.

Управління з контролю за іноземними активами США (OFAC) запровадило санкції на вісім криптогаманців, пов’язаних з російською криптобіржею Garantex та єменськими хуситами. За даними Chainalysis і TRM Labs, через ці гаманці перевели близько $1 млрд, переважно для фінансування хуситських операцій у Ємені та в акваторії Червоного моря.

Документальний фільм українського режисера та журналіста Мстислава Чернова “2000 метрів до Андріївки” отримав престижну данську кінопремію.

Головнокомандувач Об’єднаних збройних сил НАТО в Європі генерал Крістофер Каволі запевнив, що  Україна отримає додаткові винищувачі F-16, поки українські пілоти проходять навчання.