Росіяни планують оснащувати крилаті ракети касетними боєприпасами – ЦНС
Джерело: Центр національного спротиву
За даними Центру національного спротиву, у РФ планують оснащувати крилаті ракети Х-32 касетними боєприпасами.
У ЦНС наголосили, що отримали відповідні документи від небайдужих осіб. Мовиться про документи з Дубненського машинобудівного заводу, де виготовляють російські ракети, якими згодом окупанти обстрілюють Україну.
З документів стає відомо, що у жовтні 2023 року міноборони РФ поставило завдання інженерам модернізувати крилаті ракети касетним блоком.
У ЦНС наголосили, що на цей час не зафіксовано випадків застосування росіянами таких ракет. Водночас українців закликають не ігнорувати повітряні тривоги, адже РФ, попри міжнародні заборони, готова застосовувати проти України смертоноснішу зброю.
ДОВІДКА: Касетні засоби ураження (касетні бомби, касетні боєприпаси, касетні снаряди) – засоби ураження, різновид контейнера, що містять від двох до кількох сотень однотипних касетних бойових елементів (КБЕ, суббоєприпасів), які розкидаються на заданій висоті над поверхнею землі. Розкидані над певною територією, бойові елементи забезпечують ураження більшої площі в порівнянні з боєприпасом-моноблоком.
У 2008 році у Дубліні на міжнародній конференції досягнуто угоди про заборону використання касетних бомб. Дипломати понад 100 країн – учасниць конференції домовилися про проєкт угоди, який покликаний зупинити поточне виробництво касетних бомб і вилучити цей вид озброєння з арсеналів.
Згідно з угодою, всі запаси касетних бомб повинні бути знищені протягом 8 років.
- Супутникові знімки, зроблені протягом жовтня-грудня 2023 року, показують постійний рух кораблів, завантажених боєприпасами, з Північної Кореї до Росії.
NASA евакуювала з Пасадену, Лос-Анджелес, лабораторію реактивного руху (JPL), частиною якої є центр управління польотами космічного агентства Deep Space Network. Причиною стали смертоносні пожежі в Лос-Анджелесі.
15 січня Верховна Рада прийняла у першому читанні за основу та в цілому проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо окремих питань направлення підрозділів Збройних Сил України до інших держав у період дії воєнного стану (реєстр. №12378).
Ізраїльський уряд і ХАМАС досягли угоди про припинення вогню в Газі, яка також передбачає поетапне звільнення заручників і палестинських ув’язнених.
15 січня Міністерство фінансів США розширило санкції проти компаній та установ, які підтримують військові дії Росії в Україні.
Міністр закордонних справ Литви Кястутіс Будріс заявив, що якби Київ запросив розміщення військ деяких західних країн, включно з Литвою, в Україні, це питання обговорювалося б із союзниками, і литовський прапор там був би присутній.