Росіяни планують оснащувати крилаті ракети касетними боєприпасами – ЦНС
Джерело: Центр національного спротиву
За даними Центру національного спротиву, у РФ планують оснащувати крилаті ракети Х-32 касетними боєприпасами.
У ЦНС наголосили, що отримали відповідні документи від небайдужих осіб. Мовиться про документи з Дубненського машинобудівного заводу, де виготовляють російські ракети, якими згодом окупанти обстрілюють Україну.
З документів стає відомо, що у жовтні 2023 року міноборони РФ поставило завдання інженерам модернізувати крилаті ракети касетним блоком.
У ЦНС наголосили, що на цей час не зафіксовано випадків застосування росіянами таких ракет. Водночас українців закликають не ігнорувати повітряні тривоги, адже РФ, попри міжнародні заборони, готова застосовувати проти України смертоноснішу зброю.
ДОВІДКА: Касетні засоби ураження (касетні бомби, касетні боєприпаси, касетні снаряди) – засоби ураження, різновид контейнера, що містять від двох до кількох сотень однотипних касетних бойових елементів (КБЕ, суббоєприпасів), які розкидаються на заданій висоті над поверхнею землі. Розкидані над певною територією, бойові елементи забезпечують ураження більшої площі в порівнянні з боєприпасом-моноблоком.
У 2008 році у Дубліні на міжнародній конференції досягнуто угоди про заборону використання касетних бомб. Дипломати понад 100 країн – учасниць конференції домовилися про проєкт угоди, який покликаний зупинити поточне виробництво касетних бомб і вилучити цей вид озброєння з арсеналів.
Згідно з угодою, всі запаси касетних бомб повинні бути знищені протягом 8 років.
- Супутникові знімки, зроблені протягом жовтня-грудня 2023 року, показують постійний рух кораблів, завантажених боєприпасами, з Північної Кореї до Росії.
Німецька компанія Bosch з метою економії скорочує робочий тиждень та знижує зарплати співробітникам.
Радянські традиції одностайного голосування дали збій на засіданні держдуми РФ 21 листопада, де депутати мали затвердити проєкт російського бюджету на найближчі три роки.
Протиракетна база НАТО в Редзіково, Польща, має виключно оборонний характер і спрямована на боротьбу з балістичними ракетами, особливо з боку країн-ізгоїв, заявив речник польського МЗС Павел Вронський, реагуючи на провокаційні заяви Росії.
У Генштабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 21 листопада. Загалом від початку цієї доби відбулося 174 бойових зіткнення.
Фахівці Інституту масової інформації закликали Верховну Раду повернути прямі трансляції пленарних засідань, перериваючи їх лише під час повітряних тривог. Експерти наголошують, що чинні обмеження непрозорі й підривають громадський контроль за діяльністю парламенту.