Росіяни продовжують тиск на працівників Запорізької АЕС
Джерело: ЦНС
Російські війська продовжують здійснювати тиск на працівників тимчасово окупованої Запорізької атомної станції, котрі відмовились співпрацювати з ворогом, однак, не виїхали з Енергодару.
Зазначається, через специфічність та складність професії, росіянам не вдається набрати працівників на ЗАЕС, адже спеціалістів не вистачає зокрема й по всій РФ. Водночас діючих фахівців станції на роботу не допускають, а викликають на допити та погрожують членам їх родин.
Російська так звана адміністрація заявляє, що дефіциту кадрів немає, проте інформація не відповідає дійсності, наголошують у ЦНС. Наразі станція не виробляє електроенергію й фактично є інструментом шантажу в руках росіян.
У Центрі національного спротиву зауважили, що звільнення ЗАЕС є справою часу, як і деокупація Енергодару, тому кожен причетний до захоплення ЗАЕС та тиску на її робітників понесе відповідальність. І нагадали: “при відступі росіяни не забирають своїх посіпак, адже їх життя ніхто не цінує”.
Зауважимо, Генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Рафаель Гроссі на засіданні Ради Безпеки ООН заявив, що ситуація з ядерною безпекою та захищеністю на Запорізькій АЕС залишається вкрай нестабільною з дуже реальними потенційними загрозами великої аварії.
Як раніше зауважив голова Держатомрегулювання – головний державний інспектор з ядерної та радіаційної безпеки України Олег Коріков, подальша окупація Запорізької АЕС лише ускладнить стан ядерної та радіаційної безпеки на промисловому майданчику.
Він також наголошував на недопустимості порушення умов ліцензій на експлуатацію енергоблоків ЗАЕС, які мають експлуатуватися у стані “холодний зупин”. Проте російські окупанти продовжують ігнорувати умови ліцензій.
Безвідповідальні дії російських окупантів з розігріву енергоблока №4, в умовах відсутності відповідного технічного обслуговування та ремонту обладнання енергоблоків ЗАЕС, безсумнівно мають негативний вплив на безпеку ядерних установок – це несе в собі додаткові ризики відмов обладнання, систем та елементів важливих для безпеки, може ініціювати перехідні процеси, які у результаті можуть призвести до порушень нормальної експлуатації та аварій, в тому числі із важким пошкодженням ядерного палива.
- Виконувач обов’язків голови правління АТ “НАЕК “Енергоатом” Петро Котін повідомив, що на Запорізькій атомній електростанції може виникнути нова загроза ядерній та радіаційній безпеці.
- Президент “Енергоатома” Петро Котін заявив, що нещодавнє замінування периметра тимчасово окупованої Запорізької атомної електростанції – черговий злочин росіян.
- Президент “Енергоатома” Петро Котін заявив, що недопуск експертів МАГАТЕ до реакторних залів ЗАЕС є спробою російських окупантів приховати справжню ситуацію на станції.
Американсько-німецька компанія-розробник програмного забезпечення Auterion до кінця 2025 року спорядить Україні 33 тисячі “ударних систем” для БпЛА з штучним інтелектом, здатних обходити системи радіоелектронної боротьби та фізичні перешкоди – подібно до дронів на оптоволокні.
Станом на 27 липня Силам оборони вдалося звільнити від російських військ село Кіндратівка Хотінської громади, що на Сумщині.
На Закарпатті затримали організатори схеми незаконного виїзду військовозобов’язаних за кордон, котрий намагався підкупити прикордонника 320 тисячами гривень.
27 липня президент Володимир Зеленський розповів про “предметну” розмову з главою Франції Емманюелем Макроном, зауваживши, що Париж готовий допомогти Україні профінансувати виробництво дронів.
Служба зовнішньої розвідки України відзначила, що після запровадження санкцій у 2022 році витрати Росії на транзит вантажів зросли, особливо на маршрутах до Калінінградської області, котра не має сухопутного сполучення з рештою російської території.