Росіяни продовжують тиск на працівників Запорізької АЕС
Джерело: ЦНС
Російські війська продовжують здійснювати тиск на працівників тимчасово окупованої Запорізької атомної станції, котрі відмовились співпрацювати з ворогом, однак, не виїхали з Енергодару.
Зазначається, через специфічність та складність професії, росіянам не вдається набрати працівників на ЗАЕС, адже спеціалістів не вистачає зокрема й по всій РФ. Водночас діючих фахівців станції на роботу не допускають, а викликають на допити та погрожують членам їх родин.
Російська так звана адміністрація заявляє, що дефіциту кадрів немає, проте інформація не відповідає дійсності, наголошують у ЦНС. Наразі станція не виробляє електроенергію й фактично є інструментом шантажу в руках росіян.
У Центрі національного спротиву зауважили, що звільнення ЗАЕС є справою часу, як і деокупація Енергодару, тому кожен причетний до захоплення ЗАЕС та тиску на її робітників понесе відповідальність. І нагадали: “при відступі росіяни не забирають своїх посіпак, адже їх життя ніхто не цінує”.
Зауважимо, Генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Рафаель Гроссі на засіданні Ради Безпеки ООН заявив, що ситуація з ядерною безпекою та захищеністю на Запорізькій АЕС залишається вкрай нестабільною з дуже реальними потенційними загрозами великої аварії.
Як раніше зауважив голова Держатомрегулювання – головний державний інспектор з ядерної та радіаційної безпеки України Олег Коріков, подальша окупація Запорізької АЕС лише ускладнить стан ядерної та радіаційної безпеки на промисловому майданчику.
Він також наголошував на недопустимості порушення умов ліцензій на експлуатацію енергоблоків ЗАЕС, які мають експлуатуватися у стані “холодний зупин”. Проте російські окупанти продовжують ігнорувати умови ліцензій.
Безвідповідальні дії російських окупантів з розігріву енергоблока №4, в умовах відсутності відповідного технічного обслуговування та ремонту обладнання енергоблоків ЗАЕС, безсумнівно мають негативний вплив на безпеку ядерних установок – це несе в собі додаткові ризики відмов обладнання, систем та елементів важливих для безпеки, може ініціювати перехідні процеси, які у результаті можуть призвести до порушень нормальної експлуатації та аварій, в тому числі із важким пошкодженням ядерного палива.
- Виконувач обов’язків голови правління АТ “НАЕК “Енергоатом” Петро Котін повідомив, що на Запорізькій атомній електростанції може виникнути нова загроза ядерній та радіаційній безпеці.
- Президент “Енергоатома” Петро Котін заявив, що нещодавнє замінування периметра тимчасово окупованої Запорізької атомної електростанції – черговий злочин росіян.
- Президент “Енергоатома” Петро Котін заявив, що недопуск експертів МАГАТЕ до реакторних залів ЗАЕС є спробою російських окупантів приховати справжню ситуацію на станції.
Сполучені Штати Америки створюють для Збройних Сил України нову ракето-бомбу в межах програми ERAM. Хоча більшість деталей програми засекречені, відомо, що дальність дії зброї становитиме 463 км.
Союзники вважають, що розміщення в Україні 200 тисяч західних миротворців, до чого закликав президент Володимир Зеленський у Давосі, не є реалістичним сценарієм. Це “набагато більше, ніж кількість солдатів, котрі брали участь у висадці союзників у Нормандії під час Другої світової війни”, пише видання.
Колишній радник Офісу президента Олексій Арестович обурив мережу черговим дописом. Цього разу він прокоментував відео розстрілу російськими військовими беззбройних українських полонених, котрі, за його словами “повзали на колінах”. На тлі шквалу критики навіть серед шанувальників, неочікувану підтримку Арестович знайшов в особі народної обраниці Мар’яни Безуглої, котра “погодилася” з його висловлюваннями.
Адміністрація Трампа має намір суттєво посилити тиск на ключовий, енергетичний сектор російської економіки, котрий приносить у країну більш ніж половину всіх експортних доходів та забезпечує бюджету РФ кожен четвертий рубель податків.
Генсек НАТО Марк Рютте закликав США продовжувати постачати озброєння Україні, своєю чергою, Європа готова оплатити витрати.