Росіяни просунулися на Авдіївському напрямку – ISW

Джерело: Інститут вивчення війни

Російським армійцям вдалося просунутися ближче до Часового Яру за невстановлений період часу. Також окупанти нещодавно просунулися вздовж на схід від Авдіївки.

За даними аналітиків, 4 лютого тривали позиційні бої вздовж лінії Куп’янськ-Кременна, однак не призвели до підтверджених змін на полі бою. Ворог продовжув наступати на північному сході від Куп’янська в районі Синьківки та Іванівки та на південному сході від Куп’янська в Табаївці та її околицях.

Також позиційні бої тривали на північний захід від Кремінної в районі Макіївки, на захід від Кремінної в районі Тернів, Торського та Ямполівки, на південний захід від Кремінної в районі Діброви, на південь від Кремінної в районі Серебрянського лісництва та Білогорівки.

Як йдеться у звіті, нещодавно противник незначно просунувся на південний захід від Бахмута на тлі позиційних боїв під Бахмутом 4 лютого. Відео з геолокацією, опубліковане 3 лютого, свідчить, що російські сили просунулися на північ від Кліщіївки (7 км на південний захід від Бахмута).

За словами представника української бригади, що діє на Бахмутському напрямку, росіяни просунулися на п’ять-сім кілометрів ближче до Часового Яру за невстановлений період часу.

До того ж російські підрозділи нещодавно просунулися на схід від Авдіївки на тлі позиційних боїв, що продовжуються, в цьому районі 4 лютого. Відео з геолокацією, опубліковане 3 лютого, показує, що російські війська нещодавно просунулися вздовж шосе Н-20 на схід від Авдіївки.

Водночас російські загарбники нещодавно незначно просунулися на північний захід від Мар’їнки на тлі позиційних боїв, що продовжуються, на захід і південний захід від Донецька 4 лютого.

Позиційні бої тривали на захід від Донецька в районі Красногорівки та Георгіївки;
на південний захід від Донецька в районі Новомихайлівки.

Зазначається, що позиційні бої тривали у районі кордону Донецької та Запорізької областей; поблизу Роботиного та Вербового (на схід від Роботиного); на лівому березі Херсонської області, зокрема у Кринках, 4 лютого.

За словами колишнього Головнокомандувача ЗСУ, а нині посла України у Великій Британії, глибокі прориви на фронті зараз неможливі через технічно-еволюційний процес, який має завершитись до 2027 року.

Німеччина поставила Україні лише 6,5% обіцяних бронеавтомобілів MRAP (Mine Resistant Ambush Protected) з посиленим протимінним захистом. 

Представник Головного управління розвідки Андрій Юсов повідомив, що у Росії діє система катувань для українських полонених. За це відповідають окремі люди, яких спеціально навчають тортур.

Голова Європейського парламенту Роберта Мецола підтримала надання Україні ракет дальнього радіуса дії для захисту від Росії.

Литва профінансує виробництво українських далекобійних дронів. Міністр оборони Рустем Умєров підписав відповідний меморандум з литовським колегою Лаурінасом Кащюнасом у Вільнюсі.