Росіяни просунулися на Авдіївському напрямку – ISW

Джерело: Інститут вивчення війни

Російським армійцям вдалося просунутися ближче до Часового Яру за невстановлений період часу. Також окупанти нещодавно просунулися вздовж на схід від Авдіївки.

За даними аналітиків, 4 лютого тривали позиційні бої вздовж лінії Куп’янськ-Кременна, однак не призвели до підтверджених змін на полі бою. Ворог продовжув наступати на північному сході від Куп’янська в районі Синьківки та Іванівки та на південному сході від Куп’янська в Табаївці та її околицях.

Також позиційні бої тривали на північний захід від Кремінної в районі Макіївки, на захід від Кремінної в районі Тернів, Торського та Ямполівки, на південний захід від Кремінної в районі Діброви, на південь від Кремінної в районі Серебрянського лісництва та Білогорівки.

Як йдеться у звіті, нещодавно противник незначно просунувся на південний захід від Бахмута на тлі позиційних боїв під Бахмутом 4 лютого. Відео з геолокацією, опубліковане 3 лютого, свідчить, що російські сили просунулися на північ від Кліщіївки (7 км на південний захід від Бахмута).

За словами представника української бригади, що діє на Бахмутському напрямку, росіяни просунулися на п’ять-сім кілометрів ближче до Часового Яру за невстановлений період часу.

До того ж російські підрозділи нещодавно просунулися на схід від Авдіївки на тлі позиційних боїв, що продовжуються, в цьому районі 4 лютого. Відео з геолокацією, опубліковане 3 лютого, показує, що російські війська нещодавно просунулися вздовж шосе Н-20 на схід від Авдіївки.

Водночас російські загарбники нещодавно незначно просунулися на північний захід від Мар’їнки на тлі позиційних боїв, що продовжуються, на захід і південний захід від Донецька 4 лютого.

Позиційні бої тривали на захід від Донецька в районі Красногорівки та Георгіївки;
на південний захід від Донецька в районі Новомихайлівки.

Зазначається, що позиційні бої тривали у районі кордону Донецької та Запорізької областей; поблизу Роботиного та Вербового (на схід від Роботиного); на лівому березі Херсонської області, зокрема у Кринках, 4 лютого.

30 січня президент Володимир Зеленський підписав Закон 4188-IX “Про внесення змін до Закону України “Про природно-заповідний фонд України” щодо забезпечення збереження територій та об’єктів природно-заповідного фонду”.

Бюджетний комітет Німеччини закликав міністра фінансів Йорга Кукіса схвалити додаткові 3 мільярди євро (3,13 мільярда доларів) військової допомоги Україні, повідомили джерела.

Для завершення війни проти України необхідно тиснути на Росію, адже саме Москва виступає агресором, наголосила глава дипломатії Європейського Союзу Кая Каллас. Вона зазначила, що США повністю поділяють цю думку.

Хмельницька обласна рада має намір витратити 645 тисяч гривень на висвітлення своєї діяльності у 2025 році, повідомила пресслужба у відповідь на інформаційний запит ІМІ.

Глава РФ Володимир Путін неодноразово нахвалював міжконтинентальну балістичну ракету “Сармат”, стверджуючи, що “аналогів у світі немає”, і кілька років обіцяв, що ось-ось поставить її на бойове чергування. Пропагандисти Путіна погрожували за допомогою “Сармата” стерти Велику Британію та Страсбург, де знаходиться Європарламент. Проте низка випробувань завершилася провалом: Росія не має необхідних компетенцій для створення таких ракет, якими ще за радянських часів займалися українські конструкторські бюро, повідомляють експерти.