Росіяни скупили рекордну кількість об’єктів нерухомості у Грузії

Джерело: Business Media

За період із січня по листопад 2023 року громадяни РФ скупили у Грузії 5780 квартир.

Наголошується, що це більше, ніж за весь 2022 рік: тоді росіяни купили в Грузії 5424 квартири, що становило понад 40% житла, купленого іноземцями. Якщо додати до цього купівлі квартир тими, хто має і російське, і грузинське громадянство, загальна кількість становитиме 6062 квартири за 2022 рік.

Окрім того, також зросла кількість куплених громадянами РФ земельних ділянок у Грузії. За 2022 рік росіяни купили 1625 ділянок у країні, тоді як у 2023 році показник вже становить 1872 ділянки.

Грузія стала одним із найпопулярніших напрямків для еміграції росіян після початку повномасштабної війни РФ проти України. Так, за даними МВС Грузії, у 2022 році у країну в’їхало 1,46 млн росіян.

Президентка Саломі Зурабішвілі зазначила, що щонайменше 100 000 росіян залишилися жити у країні, з них 3300 отримали громадянство Грузії.

Одначе, вже у листопаді Зурабішвілі наголосила, що побоюється загрози гібридної війни з боку Москви, тому владі необхідно перевіряти усіх росіян у країні.

Заступник командира 3-ї окремої штурмової бригади Максим Жорін повідомив, що ситуація під Авдіївкою “дуже складна”, проте українські підрозділи “втілюють контратакуючі заходи”.

У Силах оборони півдня України повідомили, що вночі російський безпілотник перетнув кордон з Молдовою та пролетів “кількадесят кілометрів”, перш ніж знов увійшов у повітряний простір України.

За понад два роки повномасштабної війни російські загарбники пошкодили 1 535 об’єктів медзакладів та ще 201 – зруйнували вщент.

Австралійський бізнесмен та філантроп Ендрю Форрест разом із колишньою дружиною Ніколою через їхній фонд Minderoo призначили пожертву в розмірі 5 млн австралійських доларів (близько 3,3 млн доларів США) для допомоги в розмінуванні сільськогосподарських районів України.

Прем’єр-міністри Чехії та Польщі заявили, що не розглядають можливість відправлення військ в Україну.