Росіяни створюють фейкові телеграм-канали українських бригад і батальйонів – ЦПД
Джерело: Центр протидії дезінформації
Російські загарбники активізували у мережі створення фейкових телеграм-каналів українських бригад і батальйонів.
Згідно з їхнім описом, ці канали було створено начебто для отримання зворотного зв’язку щодо порушень і злочинів командування.
Насправді такі телеграм-канали були створені росіянами для поширення своїх фейків і наративів, мета яких – дискредитувати як командування бригад чи батальйонів, так і самих військових.
Також ці канали створюються ворожою розвідкою для збору інформації за допомогою приймання зворотного звʼязку.
“Центр закликає не переходити у подібні канали та довіряти лише верифікованим джерелам інформації”, – закликали у ЦПД.
Додамо, що крім того, РФ поширює фейковий наратив про нібито появу в Україні “двох армій” – під командуванням Валерія Залужного та Олександра Сирського. У ЦПД спростували неправдиву інформацію росіян.
Вперше цей меседж озвучили саме росіяни. Деякі українські інфлюенсери розвинули його, виходячи з власних інтересів.
Російські аргументи, що нібито підтверджують наратив про “дві армії”, зводяться до одного – президент Володимир Зеленський мав особисте спілкування з командувачем Сухопутних військ Олександром Сирським.
Утім, особисті зустрічі президента як із Головнокомандувачем ЗСУ Валерієм Залужним, так і самого Залужного з командувачем Сухопутних військ є регулярними – працює Ставка Верховного Головнокомандувача.
В Україні є чітка вертикаль: Верховний Головнокомандувач – Міноборони – Головнокомандувач ЗСУ – Генеральний штаб ЗСУ – Сухопутні війська ЗСУ.
У ЦПД пояснили, що наратив про “дві українські армії” вигідний передусім саме Росії. У такий спосіб ворог намагається внести розбрат і послабити українців.
- Російські пропагандистські телеграм-канали поширюють неправдиву інформацію про те, що нібито бійців спецпідрозділу “Кракен” відправлять у Закарпатську область для посилення там мобілізації – у ЦПД спростували російські фейки.
- Росіяни поширюють неправдиву інформацію про нібито дефіцит ліків в українських аптеках – у МОЗ спростували російські фейки.
Ввечері 23 грудня невідомі дрони атакували військовий аеродром Міллерово у Ростовській області, РФ.
Завдяки лазівкам у санкціях ЄС російські мільярдери, наближені до президента РФ Володимира Путіна, продовжують заробляти на торгівлі з Європою. До таких висновків дійшли автори розслідування онлайн-видання The Insider.
У Генеральному штабі поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 23 грудня. З початку доби відбулося 235 бойових зіткнень, противник завдав 12 авіаційних ударів із застосуванням 37 КАБ, понад 490 ударів дронами-камікадзе та здійснив більш як три тисячі обстрілів позицій наших військ і населених пунктів із використанням різних типів озброєння.
Результат дослідження уламків балістичної ракети середньої дальності “Орешник”, якою РФ вдарила по Дніпру 21 листопада, засвідчив, що російський президент Володимир Путін вкотре заявив неправдиву інформацію щодо “найновішого озброєння”.
Німеччина надала Україні новий великий пакет озброєнь, значно посиливши українську ППО.