Росіяни створюють фейкові телеграм-канали українських бригад і батальйонів – ЦПД

Джерело: Центр протидії дезінформації 

Російські загарбники активізували у мережі створення фейкових телеграм-каналів українських бригад і батальйонів.

Згідно з їхнім описом, ці канали було створено начебто для отримання зворотного зв’язку щодо порушень і злочинів командування.

Насправді такі телеграм-канали були створені росіянами для поширення своїх фейків і наративів, мета яких – дискредитувати як командування бригад чи батальйонів, так і самих військових.

Також ці канали створюються ворожою розвідкою для збору інформації за допомогою приймання зворотного звʼязку.

“Центр закликає не переходити у подібні канали та довіряти лише верифікованим джерелам інформації”, – закликали у ЦПД.

Додамо, що крім того, РФ поширює фейковий наратив про нібито появу в Україні “двох армій” – під командуванням Валерія Залужного та Олександра Сирського. У ЦПД спростували неправдиву інформацію росіян.

Вперше цей меседж озвучили саме росіяни. Деякі українські інфлюенсери розвинули його, виходячи з власних інтересів.

Російські аргументи, що нібито підтверджують наратив про “дві армії”, зводяться до одного – президент Володимир Зеленський мав особисте спілкування з командувачем Сухопутних військ Олександром Сирським.

Утім, особисті зустрічі президента як із Головнокомандувачем ЗСУ Валерієм Залужним, так і самого Залужного з командувачем Сухопутних військ є регулярними – працює Ставка Верховного Головнокомандувача.

В Україні є чітка вертикаль: Верховний Головнокомандувач – Міноборони – Головнокомандувач ЗСУ – Генеральний штаб ЗСУ – Сухопутні війська ЗСУ.

У ЦПД пояснили, що наратив про “дві українські армії” вигідний передусім саме Росії. У такий спосіб ворог намагається внести розбрат і послабити українців.

Громадянин Ірландії Роберт Діґан на псевдо Ірландець, загинув на полі бою 17 вересня, залишивши за собою спадщину хоробрості та вірності. Його побратими вшанували шлях від ірландського рейнджера до українського захисника.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 17 жовтня. З початку доби загальна кількість бойових зіткнень вздовж всієї лінії фронту зросла до 191.

Виробничі потужності української дронової індустрії збільшилися у десять разів у 2024 році проти 2023 року. Про це повідомляє відомство з посиланням на дослідження дронової індустрії від Київської школи економіки та Brave1.

У вересні російська армія щоденно втрачала на полі бою в Україні у середньому по 1271 особі вбитими та пораненими. Відповідні дані оприлюднив високопосадовець Північноатлантичного альянсу на брифінгу в Брюсселі в кулуарах засідання міністрів оборони 17 жовтня. 

Надлишок нафти на світовому ринку штовхає її ціну вниз, а разом з нею нижче встановленого порогу у $60 за барель опустилася і вартість російського сорту.