Росіяни відновили удари по Україні балістичними ракетами КНДР – Defense Express

Джерело: Defense Express

Ворог після перерви відновив використання отриманого від Північної Кореї ракетного озброєння проти нашої країни. Під час удару 31 липня РФ використала ракету КN-23 з КНДР.

Пуск здійснено з території РФ в напрямку Білої Церкви, але ракета просто упала на території Київщини, вибухнувши у повітрі.

На місці падіння цієї ракети знайдено уламки з маркуванням, котрі відповідають раніше виявленим залишкам балістичних ракет типу KN-23, які РФ використовувала для ударів по Україні на початку 2024 року.

Відомо, що північнокорейські балістичні ракети, які отримала РФ у своє розпорядження для ударів по Україні, мають БЧ із фугасним спорядженням, потужність яких складає до 1000 кілограмів у тротиловому еквіваленті. Водночас встановлена максимальна дальність пуску становить до 650 кілометрів.

Відзначалось, що більшість ракет KN-23 під час польоту втратили запрограмовану траекторію польоту та, ймовірно, вибухали у повітрі, оскільки факт пуску цих ракет фіксувався, але їх уламків не знайдено.

Раніше міністр оборони Південної Кореї Шін Вонсік повідомив , що КНДР передала Росії щонайменше 10 000 контейнерів, які можуть вмістити 4,8 млн артилерійських снарядів.

КНДР та РФ поглибили військову співпрацю, відколи Кім та Путін минулого року провели зустріч на Далекому Сході. Вже минулого місяця, під час візиту Путіна до КНДР, країни підписали угоду про стратегічне партнерство, який містить пункт про взаємну оборону.

Нещодавно лідер Північної Кореї Кім Чен Ин зустрівся з заступником глави Міноборони РФ Олексієм Криворучком. Разом вони обговорили важливість тіснішого об’єднання армій країн “для захисту миру та справедливості у всьому світі”.

У першій половині 2025 року дефіцит бюджету Російської Федерації сягнув 3,69 трильйона рублів (46,89 мільярда доларів), або 1,7% ВВП. Це відповідає рівню, котрий російський уряд передбачив на весь рік.

7 липня уряд Великої Британії оголосив про запровадження нових санкцій проти Росії у зв’язку з використанням хімічної зброї під час повномасштабної війни проти України. До санкційного списку внесли двох російських громадян та одну установу.

7 липня під час патрулювання високогірної ділянки українсько-румунського кордону військовослужбовці відділу прикордонної служби “Ділове” Мукачівського загону виявили тіло невідомого чоловіка.

Керівник Центру вивчення окупації, колишній радник мера міста Петро Андрющенко повідомив, що у тимчасово окупованому Маріуполі окупанти зводять масштабний секретний об’єкт поблизу нової об’їзної дороги.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров назвав становище національних меншин в Україні “спільною проблемою” Росії та Угорщини та закликав Будапешт до спільних дій.