У Пентагоні не виключають, що КНДР може відправити свої війська в Україну

Джерело: брифінг речника Пентагону Патріка Райдера

Міноборони США наголосило на необхідності пильно стежити за діями Північної Кореї після підписання договору між КНДР та РФ. У Пентагоні остерігаються, що КНДР у межах цих домовленостей може відправити своїх військових для війни проти України.

Відповідаючи на питання журналістів про те, чи може Північна Корея відправити свої війська в Україні, Райдер сказав, що “це точна та річ, за якою потрібно стежити”.

Водночас речник Пентагону вважає, що північнокорейські військові стануть” гарматним м’ясом” у війні РФ проти України.

“Якби я був керівництвом військового персоналу Північної Кореї, я б поставив під сумнів свій вибір щодо відправлення своїх сил як гарматне м’ясо в незаконній війні проти України”, – сказав Райдер.

Зауважмо, що президент РФ Володимир Путін під час візиту до КНДР підписав з північнокорейським лідером Кім Чен Ином угоду, яка, зокрема, передбачає надання негайної військової допомоги одна одній у випадку вторгнення в одну з країн.

Голова європейської дипломатії Кая Каллас привітала тверду позицію президента США Дональда Трампа щодо Росії, втім, розкритикувала ультиматум у 50 днів, оскільки росіяни продовжують неспровоковане вторгнення. Вона також закликала США підкріпити санкції військовою підтримкою України.

14 липня КП “Київський метрополітен” розпочав громадське обговорення можливих змін до правил перевезення тварин у підземці. Зокрема, мова про нові умови проїзду собак.

Китайський університет Dalian Polytechnic вигнав студентку за “недоречні контакти з іноземцем” та “підрив національної гідності” після того, як у мережі зʼявилися відео з нею та українським кіберспортсменом Данилом Тесленком (Zeus).

Ввечері 14 липня президент Володимир Зеленський провів розмову з главою Білого дому Дональдом Трампом. Сторони зокремо обговорили зміцнення українських позицій для досягнення миру.

За минулу добу в Україні зафіксували 203 пожежі, котрі охопили понад 145 гектарів землі. Причинами займань переважно стали спека та людська недбалість, а також російські обстріли.