Росіяни завдяки Керченському мосту вивозять крадені корисні копалини з України – розвідка
Джерело: Міністерство оборони Великобританії в Х (Twitter).
Росіяни використовують Керченський міст, аби вивозити з окупованих територій України вкрадені корисні копалини. Британська розвідка вважає, що для РФ копалини є не тільки майже напевно затребуваними, а ще й потенційними цілями для знищення економіки України.
Росіяни переслідують ідею позбавити Україну доступу до власних копалин, а також зруйнувати інфраструктуру. На території держави є поклади залізняка, вугілля, титану, урану, марганцю, золота та літію.
Транспортні мережі, які покращує РФ, потрібні не тільки для посилення війська, а й задля більшого і швидшого видобування українських корисних копалин.
Наприклад, гауляйтер окупованої частини Запорізької області казав про продовження модернізації та будівництва автомобільних і залізничних транспортних зв’язків з Росією. Вони потрібні для експорту зерна та корисних копалин, а не тільки для потреб ЗС РФ.
На південь від Дніпрорудного в Запорізькій області Росія продовжує видобувати корисні копалини та транспортує їх залізницею. Потяги проходять через Крим і Керченський міст до Росії. Ця діяльність є небезпечною, оскільки поїзди проходять через території, де активно діють українські партизани, які вже брали на себе відповідальність за напади, зазначили в міністерстві оборони Великої Британії.
- Херсонський художній музей виявив на відео, зафільмованому російським пропагандистським каналом, ще одну картину, викрадену загарбниками під час окупації.
- У Херсонському художньому музеї ідентифікували 103 твори мистецтва, викрадені російськими загарбниками.
- Херсонський художній музей ідентифікував уже 96 творів мистецтва, котрі викрали російські загарбники.
У першій половині 2025 року дефіцит бюджету Російської Федерації сягнув 3,69 трильйона рублів (46,89 мільярда доларів), або 1,7% ВВП. Це відповідає рівню, котрий російський уряд передбачив на весь рік.
7 липня уряд Великої Британії оголосив про запровадження нових санкцій проти Росії у зв’язку з використанням хімічної зброї під час повномасштабної війни проти України. До санкційного списку внесли двох російських громадян та одну установу.
7 липня під час патрулювання високогірної ділянки українсько-румунського кордону військовослужбовці відділу прикордонної служби “Ділове” Мукачівського загону виявили тіло невідомого чоловіка.
Керівник Центру вивчення окупації, колишній радник мера міста Петро Андрющенко повідомив, що у тимчасово окупованому Маріуполі окупанти зводять масштабний секретний об’єкт поблизу нової об’їзної дороги.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров назвав становище національних меншин в Україні “спільною проблемою” Росії та Угорщини та закликав Будапешт до спільних дій.