Росіяни завдяки Керченському мосту вивозять крадені корисні копалини з України – розвідка
Джерело: Міністерство оборони Великобританії в Х (Twitter).
Росіяни використовують Керченський міст, аби вивозити з окупованих територій України вкрадені корисні копалини. Британська розвідка вважає, що для РФ копалини є не тільки майже напевно затребуваними, а ще й потенційними цілями для знищення економіки України.
Росіяни переслідують ідею позбавити Україну доступу до власних копалин, а також зруйнувати інфраструктуру. На території держави є поклади залізняка, вугілля, титану, урану, марганцю, золота та літію.
Транспортні мережі, які покращує РФ, потрібні не тільки для посилення війська, а й задля більшого і швидшого видобування українських корисних копалин.
Наприклад, гауляйтер окупованої частини Запорізької області казав про продовження модернізації та будівництва автомобільних і залізничних транспортних зв’язків з Росією. Вони потрібні для експорту зерна та корисних копалин, а не тільки для потреб ЗС РФ.
На південь від Дніпрорудного в Запорізькій області Росія продовжує видобувати корисні копалини та транспортує їх залізницею. Потяги проходять через Крим і Керченський міст до Росії. Ця діяльність є небезпечною, оскільки поїзди проходять через території, де активно діють українські партизани, які вже брали на себе відповідальність за напади, зазначили в міністерстві оборони Великої Британії.
- Херсонський художній музей виявив на відео, зафільмованому російським пропагандистським каналом, ще одну картину, викрадену загарбниками під час окупації.
- У Херсонському художньому музеї ідентифікували 103 твори мистецтва, викрадені російськими загарбниками.
- Херсонський художній музей ідентифікував уже 96 творів мистецтва, котрі викрали російські загарбники.
Перехоплені радіопереговори та записи з безпілотників свідчать, що Росія, ймовірно, наказує своїм солдатам убивати українських військовослужбовців, які здаються в полон.
Сенатори США Чак Грасслі (республіканець) та Емі Клобучар (демократка) очолили групу з семи законодавців, котрі спільно подали двопартійну резолюцію з вимогою повернути усіх викрадених росіянами українських дітей до підписання будь-якої остаточної мирної угоди стосовно війни Росії проти України.
У США зростає занепокоєння щодо недостатньої жорсткості президента Дональда Трампа у ставленні до Росії. Згідно з опитуванням Harvard CAPS/Harris Poll, 59% американських виборців вважають, що глава Білого дому недостатньо рішучий у протистоянні з господарем Кремля Володимиром Путіним.
Державний секретар США Марко Рубіо під час слухань у Комітеті з міжнародних відносин пояснив, що причина продовження російсько-української війни у тому, що Росія хоче те, що їй не належить, тоді як Україна прагне повернути втрачені території засобами, які можуть бути недосяжні військовим шляхом.
Станом на 20 травня 2025 року більш як 800 бійців 12-ї бригади НГУ “Азов” вже третій рік перебувають у російському полоні. Про це нагадав командир 1-го корпусу НГУ “Азов”, Герой України, полковник Денис Прокопенко.