Росіяни завдяки Керченському мосту вивозять крадені корисні копалини з України – розвідка
Джерело: Міністерство оборони Великобританії в Х (Twitter).
Росіяни використовують Керченський міст, аби вивозити з окупованих територій України вкрадені корисні копалини. Британська розвідка вважає, що для РФ копалини є не тільки майже напевно затребуваними, а ще й потенційними цілями для знищення економіки України.
Росіяни переслідують ідею позбавити Україну доступу до власних копалин, а також зруйнувати інфраструктуру. На території держави є поклади залізняка, вугілля, титану, урану, марганцю, золота та літію.
Транспортні мережі, які покращує РФ, потрібні не тільки для посилення війська, а й задля більшого і швидшого видобування українських корисних копалин.
Наприклад, гауляйтер окупованої частини Запорізької області казав про продовження модернізації та будівництва автомобільних і залізничних транспортних зв’язків з Росією. Вони потрібні для експорту зерна та корисних копалин, а не тільки для потреб ЗС РФ.
На південь від Дніпрорудного в Запорізькій області Росія продовжує видобувати корисні копалини та транспортує їх залізницею. Потяги проходять через Крим і Керченський міст до Росії. Ця діяльність є небезпечною, оскільки поїзди проходять через території, де активно діють українські партизани, які вже брали на себе відповідальність за напади, зазначили в міністерстві оборони Великої Британії.
- Херсонський художній музей виявив на відео, зафільмованому російським пропагандистським каналом, ще одну картину, викрадену загарбниками під час окупації.
- У Херсонському художньому музеї ідентифікували 103 твори мистецтва, викрадені російськими загарбниками.
- Херсонський художній музей ідентифікував уже 96 творів мистецтва, котрі викрали російські загарбники.
5 лютого президент Володимир Зеленський ввів у дію рішення Ради національної безпеки та оборони, запровадивши санкції проти капітанів танкерів російського тіньового флоту.
Російські війська пізно ввечері 5 лютого здійснили обстріл Харкова. За попередніми даними, ворог вдарив безпілотником по ринку у Київському районі міста.
Група українських військових з протезами піднялися на Кіліманджаро в межах проєкту Second Wind, розгорнувши прапор України на вершині.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 5 лютого. На даний час відбулося 80 бойових зіткнень. Найгарячішою сьогодні залишалася ситуація на Покровському напрямку.
Національне агентство з питань запобігання корупції виявило ознаки набуття необґрунтованих активів у голови Млинівської селищної ради Рівненської області.