Росіяни збільшують кількість барж довкола Кримського мосту для захисту від дронів

Джерело: Бреді Африк/X

Аналітик відділу досліджень зовнішньої та оборонної політики Американського інституту підприємництва Бреді Африк зауважив, що росіяни збільшують кількість барж біля Керченського мосту для його захисту від дронів ЗСУ.

Аналітик опублікував супутникові знімки, котрі підтверджують зростання кількості захисних загороджень.

Африк додав, що РФ розміщує баржі вздовж Кримського мосту, аби створити так званий бар’єр проти безпілотників ВМС України.

Останні знімки показують понад 30 барж поблизу мосту, – пояснив він.

Зауважимо, раніше у британській розвідці прокоментували атаку ЗСУ по Керченській поромній переправі та оцінили, як це вплинуло на логістику ворога.

Ракетних ударів по Керченській поромній переправі ЗСУ завдали уночі 30 травня. У результаті атаки дві залізничні поромні переправи вийшли з ладу.

Розвідники вважають, що ці пороми були основним способом залізничного перевезення російського палива і боєприпасів у ТО Крим, оскільки Керченський міст зараз суворо захищений.

Відтак погіршення пропускної здатності залізничних перевезень викликало суттєві тимчасові проблеми у військових логістичних операціях РФ та постачанні пального на півострів.

Росії майже напевно доведеться якнайшвидше замінити поромну переправу, що, ймовірно, вплине на її ширші логістичні операції в морі, або їй доведеться ризикувати послабленням заходів безпеки і використовувати залізничний міст (на Керченському мосту – ред.) для перевезення пального і вибухонебезпечних вантажів, – мовиться у звіті.

Розвідники резюмували, що ці атаки також свідчать про вразливість російських об’єктів до українських ударів, навіть попри те, що Кремль вкладає у безпеку та ППО значні кошти.

Президент Чехії Петр Павел, колишній генерал НАТО, котрий активно виступає на підтримку України, зауважив, що Київ має погодитися з тим, що деякі території можуть залишатися під контролем Росії, принаймні “тимчасово”.

Російський уряд планує вкотре збільшити витрати бюджету на армію, щоб сплатити рахунок за війну в Україні, яка вже обійшлася російським платникам податків у 22 трильйони рублів.

Медіаекспертка та виконавча директорка Національної Асоціації Медіа Катерина М’яснікова вказує на зростання самоцензури серед українських медіа під час війни. За її словами, деякі важливі теми, зокрема корупція, не висвітлюються в повному обсязі, аби не підірвати єдність суспільства та не створювати негативного впливу на державні інститути.

19 вересня у Бруклінському центрі театральних досліджень (BCTR) відбулися благодійні театральні читання Diary of War: Women. Американські акторки прочитали історії семи українок, котрі розповідали про свій досвід переживання повномасштабного російського вторгнення для документального подкасту культурної активістки Дарʼї Коломієць Diary of War. Спеціальною гостею події стала співачка й бандуристка Марина Круть. Ініціатива зібрала понад 11 тисяч доларів для добровольчого медичного батальйону “Госпітальєри”.

Сили оборони щотижня автоматично виявляють 12 тисяч одиниць ворожої техніки завдяки платформі штучного інтелекту Avengers Центру інновацій МОУ. Зауважується, що такого результату досягають шляхом автоматичного аналізу відео з дронів та стаціонарних камер.