Росіяни знищили музей Лесі Українки у тимчасово окупованій Ялті
Джерело: Голос Криму
Під час проведення моніторингу культурних установ у тимчасово окупованому Криму стало відомо, що музей Лесі Українки припинив своє існування.
Так, у тимчасово окупованій Ялті на будинку, де раніше розташовувався музей Лесі Українки, нині розміщена охоронна таблиця радянських часів, що є згадкою про перебування української письменниці тут наприкінці ХІХ століття.
Наразі відвідувачам для огляду пропонується екскурсія чотирма приміщеннями: у вхідному розповідається історія будівлі та частково Ялти, у музичній вітальні розміщена експозиція про музичне життя Ялти на межі ХІХ – ХХ століть, у наступному приміщенні гості слухають розповіді про літературне життя Ялти, а в останньому – про архітектора Краснова, якому присвячено залу.
Тоді як про Лесю Українку не нагадує жодне слово, жодне сповіщення. Зауважується, хіба що крихітні світлини на вітринах, перемішані з Пушкіним, Толстим і Цвєтаєвою, та маленький письмовий столик, за яким вона працювала.
- Працівники Херсонського художнього музею ідентифікували ще одну картину, викрадену російськими військовими під час окупації Херсона. Цього разу це робота Надії Андрєєвої під назвою “З лялькою” з серії “Моя дочка”, написана у 1981 році.
- Херсонський художній музей ідентифікував вже 96 творів мистецтва, котрі викрали російські загарбники.
- З 2014 року у колишньому нацистському бункері на Шенебергерштрассе працює музей Berlin Story Bunker. Там діють постійні експозиції про часи Гітлера та післявоєнну Німеччину. Нещодавно там відкрилася нова виставка “Знай свого ворога” про російсько-українську війну. Серед “експонатів” – зокрема й предмети повсякденного побуту росіян, які вони позалишали, втікаючи під час наступу української армії.
У першій половині 2025 року дефіцит бюджету Російської Федерації сягнув 3,69 трильйона рублів (46,89 мільярда доларів), або 1,7% ВВП. Це відповідає рівню, котрий російський уряд передбачив на весь рік.
7 липня уряд Великої Британії оголосив про запровадження нових санкцій проти Росії у зв’язку з використанням хімічної зброї під час повномасштабної війни проти України. До санкційного списку внесли двох російських громадян та одну установу.
7 липня під час патрулювання високогірної ділянки українсько-румунського кордону військовослужбовці відділу прикордонної служби “Ділове” Мукачівського загону виявили тіло невідомого чоловіка.
Керівник Центру вивчення окупації, колишній радник мера міста Петро Андрющенко повідомив, що у тимчасово окупованому Маріуполі окупанти зводять масштабний секретний об’єкт поблизу нової об’їзної дороги.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров назвав становище національних меншин в Україні “спільною проблемою” Росії та Угорщини та закликав Будапешт до спільних дій.