Розроблено метод лікування діабету, після якого 86% пацієнтів не потрібна інсулінотерапія

Джерело: ueg

Вчені представили результати дослідження нової стратегії лікування діабету другого типу, яка може значно зменшити або й зовсім усунути потребу в інсулінотерапії.

Цей інноваційний підхід, який поєднує нову процедуру, відому як ReCET з семаглютидом (більш відомим під торговими марками Ozempic чи Wegovy), призвів до скасування інсулінотерапії для 86% пацієнтів.

У світі 422 мільйони людей страждають на діабет 2 типу, а ожиріння є значним фактором ризику. Інсулінотерапія, хоч і використовується для контролю цукру в крові, може викликати побічні ефекти, зокрема збільшення ваги, ускладнюючи лікування. Тому необхідні альтернативні стратегії лікування.

Як проводили лікування

У першому дослідженні на людях взяли участь 14 осіб віком від 28 до 75 років. Кожен учасник пройшов процедуру ReCET (рецелюляризація за допомогою електропорації).

Електропорація – це операція, яка застосовує контрольовані електричні імпульси для створення невеликих незворотних отворів у мембранах клітин, і зазвичай використовується для полегшення доставки ДНК у клітини. Тут вона використовується для підвищення чутливості організму до власного інсуліну (хоча точний механізм, який стоїть за цим, ще не до кінця зрозумілий).

Після ендоскопічної процедури учасники протягом двох тижнів дотримувалися суворої низькокалорійної рідкої дієти. Потім вони почали курс прийому препарату семаглютид.

Через 6 і 12 місяців спостереження 86% учасників (12 з 14) більше не потребували інсулінотерапії. Вони не потребували її і через 24 місяці. Згідно з пресрелізом, не зафіксовано жодних серйозних побічних ефектів. Лише один пацієнт не зміг переносити максимальну дозу семаглютиду через нудоту.

Що кажуть дослідники

Докторка Селін Буш, провідна авторка дослідження, задоволена результатами.

“Ці результати є дуже обнадійливими і свідчать про те, що ReCET є безпечною і здійсненною процедурою, яка в поєднанні з семаглютидом може ефективно усунути потребу в інсулінотерапії”.

“На відміну від медикаментозної терапії, яка вимагає щоденного дотримання режиму прийому ліків, ReCET не вимагає дотримання режиму. Крім того, лікування є модифікуючим: воно покращує чутливість пацієнта до власного (ендогенного) інсуліну, усуваючи першопричину захворювання, на відміну від наявних нині медикаментозних методів лікування, які в кращому випадку контролюють перебіг хвороби”, – додала вона.

У майбутньому дослідники планують провести масштабніші рандомізовані контрольовані дослідження для подальшого підтвердження цих висновків.

Міністерство оборони України кодифікувало і допустило до експлуатації у військах універсальну мобільну платформу “Равлик”.

Президент Володимир Зеленський повідомив, що Україна передала Сирії допомогу у вигляді 500 тонн українського пшеничного борошна.

Президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр розпустив бундестаг (парламент ФРН).

Сергій Рябков, заступник глави МЗС РФ, який курує контроль над озброєнням, застеріг США від відновлення ядерних випробувань після повернення у Білий дім Дональда Трампа.

Рахункова палата повідомила, що більшість медичного обладнання, яке Міністерство охорони здоров’я закупило у 2023, досі не почали використовувати.