Розвідка США вважає, що Іран «не відігравав прямої ролі» в нападі ХАМАСу на Ізраїль

Джерело: CNN

Американська розвідка зібрала конкретні дані, які ставлять під сумнів безпосередню причетність Ірану до планування, фінансування або схвалення нападу ХАМАСу на Ізраїль.

Як розповіли у виданні, розвідувальна організація ще не дійшла остаточного висновку, оскільки й досі збирає докази причетності Ірану до нападу, який виявився несподіванкою як для Ізраїлю, так і для США. При цьому співрозмовники агентства не розкрили подробиць про характер розвідувальних даних, які, за словами одного з них, є надзвичайно конфіденційними.

Утім, джерела зауважили, що ця інформація спонукала американських аналітиків схилитися до оцінки, згідно з якою уряд Ірану не відігравав прямої ролі в нападі.

Водночас зазначено, що з цими висновками вже ознайомлено Білий дім.

За словами журналістів, впродовж кількох днів американські посадовці публічно заявляли, що не володіють жодними доказами того, що Іран був безпосередньо причетним до атак, хоча вони засудили Тегеран як широкого “співучасника” нападу через його історичну підтримку ХАМАСу.

“Нам потрібна додаткова інформація”, – заявив радник із нацбезпеки Джейк Салліван, додавши, що в даний час підтверджень того, що Іран відіграє широку роль у наданні підтримки ХАМАСу, немає.

Як повідомляли Букви, 8 жовтня президент Ірану Ебрагім Раїсі зателефонував лідеру ХАМАСу Ісмаїлу Ханії та висловив “свою вдячність” бойовикам угруповання.

При цьому за словами заступника радника президента США з національної безпеки Джона Файнера, Сполучені Штати “не володіють прямою інформацією про зв’язок Ірану з нападом терористичного угруповання ХАМАС на Ізраїль”.

Раніше речник ХАМАСу Газі Хамад наголосив, що всебічну підтримку нападу надав Іран – основний спонсор ХАМАСу і Палестинського ісламського джихаду, а також ліванської терористичної групи “Хезболла”.

Своєю чергою, місія Ірану в ООН стверджує, що їхня країна не причетна до планування нападу на Ізраїль. Водночас Тегеран заявив, що несподіваність нападу ХАМАСу призвів до “найбільшого провалу” ізраїльських служб безпеки.

Військовий пес отримав статус героя у Колумбії після того, як виявив вибухівку, закладену бойовиками, котра здетонувала під час військової операції. За даними армії, дії чотирилапого охоронця врятували десятки військових та цивільних.

На Трафальгарській площі у Лондоні презентували відновлену мозаїку української художниці Алли Горської. Артоб’єкт став символом пам’яті, гідності та боротьби за право повернутися додому. У заході взяли участь британській підприємець, засновник Virgin Group Річард Бренсон та український боксер, чемпіон світу за версіями WBA, WBO та IBF, Олександр Усик.

Голова європейської дипломатії Кая Каллас привітала тверду позицію президента США Дональда Трампа щодо Росії, втім, розкритикувала ультиматум у 50 днів, оскільки росіяни продовжують неспровоковане вторгнення. Вона також закликала США підкріпити санкції військовою підтримкою України.

14 липня КП “Київський метрополітен” розпочав громадське обговорення можливих змін до правил перевезення тварин у підземці. Зокрема, мова про нові умови проїзду собак.

Китайський університет Dalian Polytechnic вигнав студентку за “недоречні контакти з іноземцем” та “підрив національної гідності” після того, як у мережі зʼявилися відео з нею та українським кіберспортсменом Данилом Тесленком (Zeus).