Розвідка США вважає, що Іран «не відігравав прямої ролі» в нападі ХАМАСу на Ізраїль

Джерело: CNN

Американська розвідка зібрала конкретні дані, які ставлять під сумнів безпосередню причетність Ірану до планування, фінансування або схвалення нападу ХАМАСу на Ізраїль.

Як розповіли у виданні, розвідувальна організація ще не дійшла остаточного висновку, оскільки й досі збирає докази причетності Ірану до нападу, який виявився несподіванкою як для Ізраїлю, так і для США. При цьому співрозмовники агентства не розкрили подробиць про характер розвідувальних даних, які, за словами одного з них, є надзвичайно конфіденційними.

Утім, джерела зауважили, що ця інформація спонукала американських аналітиків схилитися до оцінки, згідно з якою уряд Ірану не відігравав прямої ролі в нападі.

Водночас зазначено, що з цими висновками вже ознайомлено Білий дім.

За словами журналістів, впродовж кількох днів американські посадовці публічно заявляли, що не володіють жодними доказами того, що Іран був безпосередньо причетним до атак, хоча вони засудили Тегеран як широкого “співучасника” нападу через його історичну підтримку ХАМАСу.

“Нам потрібна додаткова інформація”, – заявив радник із нацбезпеки Джейк Салліван, додавши, що в даний час підтверджень того, що Іран відіграє широку роль у наданні підтримки ХАМАСу, немає.

Як повідомляли Букви, 8 жовтня президент Ірану Ебрагім Раїсі зателефонував лідеру ХАМАСу Ісмаїлу Ханії та висловив “свою вдячність” бойовикам угруповання.

При цьому за словами заступника радника президента США з національної безпеки Джона Файнера, Сполучені Штати “не володіють прямою інформацією про зв’язок Ірану з нападом терористичного угруповання ХАМАС на Ізраїль”.

Раніше речник ХАМАСу Газі Хамад наголосив, що всебічну підтримку нападу надав Іран – основний спонсор ХАМАСу і Палестинського ісламського джихаду, а також ліванської терористичної групи “Хезболла”.

Своєю чергою, місія Ірану в ООН стверджує, що їхня країна не причетна до планування нападу на Ізраїль. Водночас Тегеран заявив, що несподіваність нападу ХАМАСу призвів до “найбільшого провалу” ізраїльських служб безпеки.

Джерело видання у Північноатлантичному альянсі повідомило, що під час зустрічі 31 травня у Чехії міністри закордонних справ країн НАТО закличуть союзників виділити щонайменше 40 мільярдів євро на рік для фінансування військової допомоги Україні.

У ніч на 31 травня російські війська обстріляли Харків. Влучивши у пʼятиповерховий житловий будинок, згодом ворог завдав повторного удару.

30 травня присяжні у Нью-Йорку ухвалили вердикт у кримінальній справі колишнього президента США Дональда Трампа.

30 травня прессекретарка російського МЗС Марія Захарова назвала “неприйнятними” плани США щодо подальшого стримування операцій тіньового флоту нафтових танкерів Росії. Вона поскаржилася, що перешкоджання російсько-китайській торгівлі є частиною “незаконної торговельної війни”.

У ніч на 31 травня російські війська вкотре обстріляли Харків. Міський голова Ігор Терехов повідомив про два “прильоти” у місті.