Розвідка США вважає що дозвіл на атаку ракетами по території РФ не спровокує ядерного удару

Джерело: Reuters

Рішення президента США Джо Байдена завдати ударів американськими ракетами углиб РФ не збільшило ризик ядерної атаки, навіть на попри погрозливу риторику у Кремлі.

Про це агентству повідомили одразу п’ять джерел, ознайомлені з даними американської розвідки – два високопосадовці, законодавець та помічник конгресмена.

При цьому джерела наголосили, що Росія, ймовірно, посилить кампанію саботажу проти Європи, аби збільшити тиск на Захід через його підтримку України.

Зазначається, що американська розвідка сім місяців вивчала дані і дійшла висновку, що дозвіл на удари західними ракетами по російській території не призведе до ядерної ескалації.

“Оцінки були послідовними: ATACMS не змінював ядерні розрахунки Росії”, – повідомив помічник конгресмена.

Навіть удар РФ по Дніпру новою балістичною ракетою, який, як вважають аналітики, був попередженням США і Європі, не змінив цього висновку.

Одне з джерел зауважило, що хоча за оцінками США Росія насправді утримається від ядерної атаки, все ж РФ намагатиметься відповідати тому, що вона вважає ескалацією. І удар новою ракетою був частиною цих зусиль.

Джерела додали, що саме дані розвідки допомогли врівноважити дебати у Білому домі щодо того, чи варто давати дозвіл на атаки углиб Росії, оскільки дехто остерігався саме ядерної відповіді Кремля.

Зараз американські посадовці вважають, що ці ядерні побоювання були перебільшені, але наголошують, що ситуація в Україні залишається небезпечною і загалом ядерна ескалація ймовірна.

Занепокоєні у США і тим, що відповіддю Росії на дозвіл Байдена можуть стати диверсії у Європі.

Кабінет Міністрів повторно отримав документи Комісії з відбору голови Бюро економічної безпеки щодо призначення переможця конкурсу Олександра Цивінського.

Державний департамент США затвердив продаж двох пакетів військової допомоги Україні на $322 мільйони.

У віці 54 років помер американський актор Малькольм-Джамал Ворнер, відомий участю в ситкомі “Шоу Косбі”.

Національне антикорупційне бюро України та Спеціалізована антикорупційна прокуратура 23 липня привітали ініціативу президента Володимира Зеленського стосовно підготовки нового законопроєкту про посилення незалежності антикорупційних органів.

Сьогодні, 23 липня, відбувся дев’ятий етап великого обміну полоненими згідно з домовленостями у Стамбулі.