Розвідка США вважає що дозвіл на атаку ракетами по території РФ не спровокує ядерного удару

Джерело: Reuters

Рішення президента США Джо Байдена завдати ударів американськими ракетами углиб РФ не збільшило ризик ядерної атаки, навіть на попри погрозливу риторику у Кремлі.

Про це агентству повідомили одразу п’ять джерел, ознайомлені з даними американської розвідки – два високопосадовці, законодавець та помічник конгресмена.

При цьому джерела наголосили, що Росія, ймовірно, посилить кампанію саботажу проти Європи, аби збільшити тиск на Захід через його підтримку України.

Зазначається, що американська розвідка сім місяців вивчала дані і дійшла висновку, що дозвіл на удари західними ракетами по російській території не призведе до ядерної ескалації.

“Оцінки були послідовними: ATACMS не змінював ядерні розрахунки Росії”, – повідомив помічник конгресмена.

Навіть удар РФ по Дніпру новою балістичною ракетою, який, як вважають аналітики, був попередженням США і Європі, не змінив цього висновку.

Одне з джерел зауважило, що хоча за оцінками США Росія насправді утримається від ядерної атаки, все ж РФ намагатиметься відповідати тому, що вона вважає ескалацією. І удар новою ракетою був частиною цих зусиль.

Джерела додали, що саме дані розвідки допомогли врівноважити дебати у Білому домі щодо того, чи варто давати дозвіл на атаки углиб Росії, оскільки дехто остерігався саме ядерної відповіді Кремля.

Зараз американські посадовці вважають, що ці ядерні побоювання були перебільшені, але наголошують, що ситуація в Україні залишається небезпечною і загалом ядерна ескалація ймовірна.

Занепокоєні у США і тим, що відповіддю Росії на дозвіл Байдена можуть стати диверсії у Європі.

Великі торгівельні мережі Великої Британії та Ірландії припиняють продаж алкогольних напоїв ірландського бійця змішаних єдиноборств Конора МакГрегора після того, як його визнали винним у зґвалтуванні.

В Україні сотні тисяч абонентів залишились без електроенергії після ранкових ракетних обстрілів РФ. Чи не найбільше постраждали західні регіони. По всій Україні діють екстрені відключення.

Франція визнала, що прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу має дипломатичний імунітет на її території щодо ордерів на арешт, виданих Міжнародним кримінальним судом (МКС). Міністерство закордонних справ Франції заявило, що ця позиція базується на тому, що Ізраїль не є підписантом Римського статуту, засновницького документа МКС.

Володимир Бірчак – історик, журналіст, сценарист, заступник редактора видання “Історична правда”, керівник академічних програм Центру досліджень визвольного руху та військовий ЗСУ – зреагував на те, що Україна дозволила полякам проводити ексгумацію жертв Волинської трагедії.

Протягом ранку 28 листопада РФ двічі завдала ракетного удару по Україні. Спершу було запущено ракети з Чорного моря. Після відбиття цієї атаки у повітряний простір увійшли ракети, випущені з авіації.