Розвиток ШІ може вплинути на 40% робочих місць – МВФ

Джерело: аналіз Міжнародного валютного фонду

Розвиток штучного інтелекту може призвести до того, що майже 40% робочих місць у всьому світі буде автоматизовано за його допомогою.

Директорка-розпорядниця МВФ Крісталіна Георгієва заявила, що вже необхідно уважно спостерігати за “тривожною тенденцією” і реагувати, щоб “запобігти подальшому розпалюванню соціальної напруги за допомогою технологій”.

Згідно з аналізом, вплив ШІ ймовірно становитиме 60% на робочі місця у розвинених економіках та 26% – у країнах з низьким рівнем доходу. Половина працівників може виграти від інтеграції штучного інтелекту, але в інших випадках ця технологія може замінити людей, що призведе до зниження попиту на робочу силу.

Георгієва підкреслила, що деякі країни не мають необхідної інфраструктури або висококваліфікованої робочої сили, щоб повноцінно скористатися можливостями штучного інтелекту, що може збільшити рівень нерівності між націями.

Водночас Георгієва вказала на потенціал збільшення виробництва та доходів у всьому світі завдяки ефективному використанню штучного інтелекту.

Європейський Союз планує застосувати значно вищі тарифи на український імпорт протягом декількох тижнів.

Гарвардський університет розширив свій позов проти адміністрації Дональда Трампа, оскаржуючи рішення про скорочення мільярдних сум федерального фінансування, яке раніше надавалось навчальним закладам Ліги Плюща.

Уночі 14 травня (з вечора 13 травня) російські окупаційні війська випустили по Україні 145 безпілотників та одну балістичну ракету.

Президент України Володимир Зеленський вже 18 травня може зустрітись з новим Папою Римським Левом XIV, однак це залежатиме від низки факторів.

Результати масштабного дослідження показали, що значна зайва вага у віці до 30 років збільшує ризик передчасної смерті на понад 75%.