«ЄС», «РПЛ» і «Свобода»: депутатів з якої партії найбільше в ЗСУ – дослідження «Чесно»

Джерело: Рух “Чесно”

24 серпня рух “Чесно” опублікував дослідження про те, скільки депутатів, станом на липень цього року, захищають Україну зі зброєю в руках.

Пропагандисти часто поширюють інформацію про те, що українські депутати не воюють на фронті.

“Найчастіше такі тези використовують для підвищення внутрішньої напруги в суспільстві. Насправді ж воюють і депутати Верховної Ради, і депутати місцевих рад, деякі –  пліч-о-пліч зі своїми синами”, – заявили в “Чесно”.

Фото: Рух “Чесно”

Згідно з дослідженням, найбільший відсоток депутатів, які взяли до рук зброю в партіях: Радикальна партія Олега Ляшка – 31% (22 депутати), ВО “Свобода” – 25,9% (104 депутати), “Європейська Солідарність” – 13,7% (328 депутатів).

Менший відсоток у партіях “Пропозиція” (11,1%), “УДАР” (8,3%), “Батьківщина” (6,4%) та “За майбутнє” (5,4%).

Фото: Рух “Чесно”

Партія “Голос” заявила, що не має можливості відновити дані 2022 року. 

Народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що партія “Слуга народу” відмовилась надавати  інформацію для дослідження, оскільки “Чесно” не враховує депутатів сільських та селищних рад.

Фото: Рух “Чесно”

В дослідженні були враховані дані партій, які мають представництво у Верховній Раді або входять до першої десятки за кількістю депутатів на місцевому рівні, а також ті, що мають депутатів у багатьох регіонах України.

10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.

Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.

Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.

З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.

Міністерство закордонних справ привітало ухвалення резолюції Парламентської Асамблеї Ради Європи “Російська агресивна війна проти України: необхідність притягнення до відповідальності та уникнення безкарності”.