Рубіо: Україні доведеться поступитися територією для досягнення миру

Джерело: New York Times

Державний секретар США Марко Рубіо, перед від’їздом до Саудівської Аравії для переговорів з українською делегацією, зазначив, що в будь-якій угоді для припинення війни Україні доведеться зробити територіальні поступки щодо земель, які Росія захопила з 2014 року.

Найважливіше, що ми маємо зрозуміти, це те, що Україна повинна бути готовою до складних рішень, так само, як і Росія повинна буде зробити складні кроки для завершення цієї війни, — заявив Рубіо.

Він акцентував, що обидві сторони повинні усвідомити: військове рішення неможливе. Рубіо також зазначив, що ключовим у майбутніх переговорах з Москвою буде з’ясування, чим Росія готова поступитися для досягнення миру.

Попри те, що Сполучені Штати припинили частину військової допомоги Україні, Рубіо повідомив, що США продовжують надавати Києву необхідну інформацію для оборони від атак Росії.

Додамо, за даними американських посадовців, Трамп хоче, аби США отримали частку в українських ресурсах, але також вимагає змін у позиції президента Володимира Зеленського щодо мирних переговорів. Серед ключових вимог:

  • Готовність до поступок Росії, зокрема територіальних;
  • Рух у бік проведення виборів в Україні;
  • Розгляд питання про можливу відставку Зеленського.

Раніше повідомлляи, що офіційні представники адміністрації США на переговорах з українською делегацією в Саудівській Аравії планують визначити, чи готова Україна піти на поступки Росії для припинення війни.

Своєю чергою, європейські країни, зокрема Велика Британія та Франція, працюють над планом надання Україні гарантій безпеки, що є необхідною умовою для стабільного мирного договору. Однак, вони мають сумніви щодо того, чи буде Путін готовий до компромісу, зокрема щодо присутності західних миротворців в Україні.

Підписання угоди без безпекових гарантій для України може поставити під загрозу стабільність і безпеку Європи, – попереджають європейські посадовці.

Раніше Емманюель Макрон заявив, що Лондон й Париж пропонують встановити в Україні перемир’я на один місяць зокрема із забороною ударів по енергетичній інфраструктурі.

Своєю чергою, президент Чехії Петер Павел наголосив на необхідності сформувати “широку коаліцію” країн-союзниць з метою підтримки “справедливого миру в Україні”. Павел акцентував, що “мир” на умовах агресора є капітуляцією.

Тоді як Кір Стармер заявив, що Велика Британія та Франція працюватимуть спільно з Україною, щоб представити мирний план США. За словами прем’єра, після обговорень із Зеленським, Трампом і Макроном досягнуто домовленості про те, що Велика Британія разом із Францією та, “можливо, одним або двома іншими” країнами працюватимуть з Києвом, щоб зупинити війну. Далі цей мирний план представлять США.

Також Стармер заявив, що США мають надати гарантії безпеки у разі, якщо Європа погодиться розпочати в Україні миротворчу операцію. Він зазначив, що вважає своїм завданням виступити мостом між президентами України та США. При цьому глава британського уряду додав, що не вважає поведінку Зеленського у Вашингтоні неправильною. На думку Стармер, Дональд Трамп хоче бачити міцний мир в Україні, попри його риторику та ставлення до Зеленського.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 19 липня. Від початку доби на фронті відбулося 115 бойових зіткнень.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 18 липня. Загалом від початку цієї доби відбулося 138 бойових зіткнень.

Служба безпеки задокументувала нові злочини екскомандувача Східного військового округу збройних сил РФ генерал-полковника Олександра Чайко.

Американський журнал Time присвятив нову обкладинку тисячам українських дітей, викрадених та примусово депортованих Росією.

17 липня прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо повідомив, що дасть вказівку представникам країни при Євросоюзі розблокувати ухвалення 18-го пакета санкцій проти Росії.