Рубль рекордно обвалився з початку повномасштабної війни через гостру нестачу юанів

Джерело: The Moscow Times

4 вересня російський валютний ринок на торгах пережив обвальне падіння на тлі дефіциту китайських юанів — фактично, останньої валюти, доступної для біржових торгів.

Курс юаня на Московській біржі підскочив на 7,2% і досяг 13,0389 рубля за юань – максимальної позначки з квітня. Падіння рубля до китайської валюти стало рекордним за масштабами з 6 липня 2022 року (тоді юань завершив торги зростанням на 9,1%).

Згодом юань відкотився до позначки 12,83 рубля і додав 5,6% до рівнів закриття торгів у вівторок. Долар і євро на міжбанківському ринку, згідно з котируваннями LSEG, подорожчали на 2% – до 89,45 і 98,79 рубля відповідно.

Зауважується, що на російському ринку зберігається “стійкий дефіцит” юанів. Вартість репо в китайській валюті на міжбанку в середу злітала до дивовижних 400% річних — стільки кредитні організації були готові заплатити, щоб зайняти юані один в одного на один день.

Аналітики наголошують, що ринок юаневої ліквідності в Росії просто “розірвало” водночас з кожним днем ​​ситуація стає гіршою для Росії. Різке зростання ставок за юанями почалося у п’ятницю, 30 серпня, коли валюта підскочила вп’ятеро — з 8,5% до 42,15%. У понеділок це було вже 52,5%, у вівторок – 60%.

Раніше ми повідомляли, що один із найбільших державних банків Китаю, Bank of China, заявив про відмову співпрацювати з Московською біржею після запровадження чергових санкції США.

Заступник радника Білого дому з питань національної безпеки з питань міжнародної економіки Дейліп Сінгх повідомив, що США спільно з союзниками готові посилити санкції та експортний контроль, щоб запобігти китайсько-російській торгівлі, що загрожує їхній безпеці на тлі продовження російсько-української війни.

Також стало відомо, що понад 98% китайських банків перестали приймати прямі платежі з Росії, що може створити серйозні проблеми для російського бізнесу. Згідно з російськими ЗМІ, відмови в обслуговуванні почалися в липні, коли місцеві банки Китаю, котрі раніше стабільно співпрацювали з російськими компаніями, масово припинили проводити транзакції.

Регіональні китайські банки, котрі орієнтуються на внутрішній ринок, протягом місяців були основними партнерами для російських компаній. Але тепер російський бізнес змушений шукати альтернативні шляхи для фінансових операцій, використовуючи посередників у третіх країнах.

Раніше Сполучені Штати Америки готувалися запровадити обмеження проти Киргизстану за допомогу Росії в ухиленні від санкцій Заходу.

Спецпредставник США з питань України Кіт Келлог в інтерв’ю телеканалу Fox News заявив, що Україна не стане членом НАТО. За його словами, питання про вступ України до альянсу наразі не обговорюється.

Загострення кризи у вугільній галузі Росії продовжує негативно впливати на суміжні сектори економіки. Особливо серйозно постраждали залізничні перевезення, які зіштовхнулися з гострим дефіцитом вантажів.

Очільник Кремля Володимир Путін оголосив так зване “великоднє перемир’я” і пообіцяв, що російські окупанти тимчасово припинять всі бойові дії.

На кордоні з Молдовою прикордонники викрили ще один випадок фіктивного шлюбу для незаконного виїзду за кордон.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 19 квітня. Станом на цей час загальна кількість бойових зіткнень становить 59.