Румунія надасть Україні систему ППО Patriot
Джерело: сайт президента Румунії
В четвер, 20 червня, на засіданні Вищої ради оборони Румунії оголосили, що нададуть Україні систему протиповітряної оборони Patriot.
На зустрічі проаналізували стадію та перспективи війни Росії проти України і обговорили її наслідки для Румунії. Через постійні і масовані атаки Росії на цивільне населення та критичну інфраструктуру країна вирішила надати Україні додаткову систему ППО.
“Враховуючи значне погіршення безпекової ситуації в Україні внаслідок постійних і масованих нападів Росії на цивільне населення та цивільну інфраструктуру, особливо на енергетичний сектор, а також регіональні наслідки цієї ситуації, в тому числі на безпеку Румунії, у тісній координації разом із союзниками члени Ради вирішили подарувати Україні систему Patriot”, – йдеться в повідомленні.
Зазначають, що передачу здійснюють за умови, що Румунія продовжить переговори з союзниками щодо отримання подібної або еквівалентної системи, яка “відповідає потребам забезпечення захисту національного повітряного простору, модернізації армії Румунії та для забезпечення оперативної сумісності з системою НАТО”.
“Позиція Румунії є і залишатиметься однозначною у її багатовимірній підтримці України разом із міжнародним товариством у її законному праві на самооборону від незаконної та неспровокованої агресії Росії”, – додали на засіданні.
- За інформацією американських високопосадовців, президент США Джо Байден схвалив надання Україні ще однієї ракетної системи Patriot.
- У Німеччині заявили, що вони не мають можливості надати Україні більше, ніж три системи протиповітряної оборони Patriot. Берлін може надати лише таку кількість ЗРК, яка є чвертю від загальних запасів цих систем у країні, додав міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.