Румунія підтвердила передачу Patriot Україні

Джерело: Міноборони Румунії у коментарі Радіо Свобода

В Україну прибув зенітно-ракетний комплекс Patriot, який погодилася передати Румунія. Відповідну інформацію підтвердило Міноборони країни.

Ми підтверджуємо, що система Patriot прибула в Україну, – заявив представник Міноборони Румунії Костянтин Спіну.

У вересні румунський уряд ухвалив рішення про передачу системи Києву.

Напередодні Президент України Володимир Зеленський дякував країнам, які допомагають з наданням систем ППО.

Додамо, президент Румунії Клаус Йоганніс 5 вересня оприлюднив закон про передачу в дар Україні зенітно-ракетного комплексу Patriot.

Румунія ухвалила передачу системи 20 червня та попросила США надати аналогічну. Законопроєкт про безоплатну передачу  прийнято Палатою депутатів 3 вересня – після схвалення в Сенаті 2 вересня.

Законопроєкт міністерства національної оборони Румунії передбачає, що завершення акту дарування системи Patriot зміцнить регіональні безпекові позиції Румунії та партнерські відносини з США. Румунія передасть одну з семи систем Patriot конфігурації 3+, які вона придбала у США.

Довідка: конфігурація 3+ є найсучаснішою версією системи Patriot, використовуваною США та близько 20 союзниками. Її оснащено високоефективними радіолокаційними системами і ракетами PAC-3, здатними вражати балістичні ракети на відстані до 20 км. Батарея містить чотири ракети PAC-3 (на відміну від попередньої версії PAC-2 з однією ракетою). Вартість системи Patriot становить близько 1 мільярда доларів, а кожної ракети — близько 4 мільйонів доларів.

Міністерство оборони України та Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості України уклали низку імплементаційних угод з Міністерством оборони Данії. У них чітко визначено проєкти, а також терміни фінансування та поставок озброєння.

Російські війська обстріляли Курахове у Покровському районі Донеччини. В результаті частково пошкоджено Тернівську дамбу Курахівського водосховища, повідомив голова Донецької ОВА Вадим Філашкін.

Верховний суд так званої “ДНР” засудив до позбавлення волі від 15 до 17 років вісьмох українських військовослужбовців. У російському слідчому комітеті повідомили, що ці військові служили мінометниками у складі 36 окремої бригади морської піхоти ЗСУ. Військових звинуватили в обстрілі інфраструктури Маріуполя в березні-квітні 2022 року.

Як людині з порушеннями слуху дізнатися, що розпочалася повітряна тривога? А чи зрозуміють її в місцевому кафе, якщо вона попросить капучино? У цій статті ми розповідаємо про те, як змінилася українська жестова мова (УЖМ) під час повномасштабної війни, як її популяризують активістки з порушеннями слуху, дізнаємося, що їх мотивує, аби навчати УЖМ інших.

Президентка Молдови Майя Санду заявила, що проліт російських безпілотників над територією країни є приводом для занепокоєння. Вона наголосила, що хоча ці дрони поки що не становлять безпосередньої загрози для Молдови, війна біля кордонів і випадки порушення повітряного простору вимагають підвищеної уваги.