Румунія приєдналася до гарантій безпеки G7 для України

Джерело: пресслужба МЗС Румунії
Під час телефонної розмови з Державним секретарем США Ентоні Блінкеном міністерка закордонних справ Румунії Лумініца Одобеску повідомила, що країна приєдналася до Декларації країн “Великої сімки” щодо гарантій безпеки для України, про які оголосили у межах липневого саміту НАТО у Вільнюсі.
Як повідомляється, очільники румунської та американської дипломатії засудили нещодавні російські удари по цивільним громадянам, а також по річковій і морській інфраструктурі.
Вони домовилися про “тісну координацію з із союзниками-однодумцями” задля продовження підтримки України в довгостроковій перспективі, зокрема у питаннях експорту зерна.
Також Одобеску презентувала своєму колезі заходи, передбачені в короткостроковій і середньостроковій перспективі для підтримки транзитних потужностей для сільськогосподарської продукції з України.
ДОВІДКОВО. 12 липня на саміті НАТО у Вільнюсі країни G7 погодили спільну декларацію стосовно “гарантій безпеки” для України. У документі наголошується, що лідери підтверджують непохитну відданість стратегічній меті створення вільної, незалежної, демократичної та суверенної України в межах її міжнародно визнаних кордонів, здатної захистити себе та стримати майбутню агресію.
- 12 липня Данія, Фінляндія, Ісландія, Норвегія та Швеція спільно заявили, що долучаються до декларації країни G7 стосовно гарантій безпеки для України.
Служба зовнішньої розвідки України фіксує перехід у гостру фазу ворожої інформаційної операції, яку веде РФ проти України. Зауважується, що мета – ліквідувати українську державність не на полі бою, а “у головах людей”: через делегітимізацію української влади, знецінення демократичних інституцій та нав’язування зовнішнього політичного сценарію з ознаками контрольованої капітуляції.
Глава Офісу президента України Андрій Єрмак повідомив, що у межах Bring Kids Back UA вдалося повернути ще одинадцятьох дітей з тимчасово окупованих територій та території РФ.
Нова зустріч Контактної групи з питань оборони України у “форматі Рамштайн” відбудеться 11 квітня у Брюсселі під головуванням Великої Британії та Німеччини.
Україна у березні експортувала товарів на понад $3,6 млрд — це на 4,5% більше, ніж у березні минулого року, та на 18% більше проти лютого 2025 року. Тоді як усього за перший квартал 2025 року експорт товарів сягнув майже $9,9 млрд.
2 квітня прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що загальний дефіцит фінансування потреб на відбудову України у 2025 році становить майже $10 млрд.