Сахара пішла під воду: пустелю накрили потужні зливи

Джерело: Channel4News

Пустелю Сахару накрили дощі, вода затопила пустельні райони Північної Африки. Постраждало невелике село Мерзуга на південному сході Марокко. Місцеві не бачили такої кількості опадів щонайменше 30 років.

Традиційно у пустелях випадає найменше опадів: середня кількість опадів у Сахарі становить приблизно 45 літрів на квадратний метр на рік. Тоді як напочатку вересня у деяких районах Сахари випало 99 літрів опадів на квадратний метр.

Такої кількості опадів за такий короткий проміжок часу ми не бачили від 30 до 50 років, – зауважив Хуссін Юабеб з Головного метеорологічного управління Марокко.

До цього у Марокко тривала посуха. Нині ж фахівці прогнозують, що опади поповнять запаси підземних вод.

Раніше повідомляли, що Південно-Африканська Республіка 21 вересня опинилася під сильним снігопадом, місцями снігові замети сягають висоти двох метрів.

За даними видання, через сильний снігопад у Південній Африці довелося закрити дороги. Особливо постраждала траса N3 між Йоганнесбургом і Дурбаном, де служби екстреної допомоги намагалися дістатися до людей, які застрягли на закритих ділянках дороги.

Снігопад спричинив значні транспортні проблеми. Зазначається, що опівдні місцеві жителі залишалися заблокованими у своїх автомобілях після ночі на дорозі.

Очікується погіршення погодних умов, а в окремих районах країни діє помаранчеве попередження.

Понад 1500 осіб втекли з в’язниці в столиці Мозамбіку, Мапуту, скориставшись заворушеннями, які почалися після оголошення результатів президентських виборів.

Президент Джо Байден напередодні Різдва підписав закон, згідно з яким, білоголового орлана визнано національним птахом Сполучених Штатів Америки.

У Фінляндії затримали російський танкер. Його підозрюють у пошкодженні підводного кабелю.

На Хмельниччині вдалося попередити незаконний продаж срібної накладки, яка належить до епохи Великого переселення народів (425-450 роки), на інтернет-аукціоні.

Китай затвердив проєкт будівництва гідроелектростанції, яка стане найбільшою у світі. Дамба зводитиметься на річці Ярлунг Зангбо на сході Тибетського плато. Планується, що щорічно станція вироблятиме 300 мільярдів кіловат-годин електроенергії.