Самотність може збільшити ризик інсульту на 56%, – дослідження
Джерело: The Guardian
Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) заявила, що самотність є однією з найбільш вагомих глобальних проблем охорони здоров’я, яка впливає на всі аспекти добробуту та розвитку. Нове дослідження свідчить, що самотність може підвищити ризик інсульту на 56%.
Попередні дослідження пов’язували самотність із вищим ризиком розвитку серцево-судинних захворювань, проте мало хто вивчав вплив конкретно на ризик інсульту. Дослідження, проведене під керівництвом Гарвардського університету, є першим у своєму роді дослідженням зв’язку між самотністю та ризиком інсульту з часом.
Дослідники виявили, що дорослі у віці 50+ років, які відчували хронічну самотність, мали на 56% вищий ризик інсульту, ніж ті, хто постійно повідомляв, що не є самотніми.
Дослідження виявило, що ті, хто відчував ситуативну самотність, але не страждали довго, не мали більшого ризику інсульту, припускаючи, що вплив самотності на інсульт відбувається протягом багатьох років.
Провідна авторка дослідження та наукова співробітниця Гарвардської школи громадської охорони здоров’я Єні Со сказала:
“Самотність все частіше вважається вагомою проблемою громадського здоров’я. Наші висновки ще більше наголошують, чому це так. Наше дослідження свідчить про те, що самотність може відігравати важливу роль у захворюваності на інсульт, який уже є однією з головних причин тривалої непрацездатності та смертності в усьому світі”.
Висновки опубліковані в eClinicalMedicine.
- Згідно з дослідженнями, добавки з риб’ячим жиром можуть збільшити ризик розвитку серцево-судинних захворювань або інсульту, але можуть знизити ризик для тих, хто вже має серцево-судинні захворювання.
- Популярний низькокалорійний підсолоджувач ксиліт, який використовують у споживчих товарах зі зниженим вмістом цукру – таких як жувальна гумка та зубна паста – майже удвічі підвищує ризик серцевих нападів, інсульту та смерті в осіб, які вживають його у великих дозах.
23 лютого на форумі “Україна. Рік 2025”, відповідаючи на запитання журналістів, глава держави Володимир Зеленський заявив, що готовий залишити посаду президента, якщо це сприятиме встановленню миру або наблизить Україну до вступу в НАТО.
Коли російські війська стрімко зайшли в українські міста та села на початку 2022, більшість українців не встигли виїхати на підконтрольну територію. Відтак сотні тисяч громадян опинилися відірваними від нормального життя — без зв’язку й роботи, під постійним тиском окупантів, які продовжують вести тихий терор в окупації з викраденнями й стратами цивільних.
Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив про ймовірний розстріл військовополонених десантників на Курському напрямку. Омбудсмен вже звернувся до ООН та Червоного Хреста.
11 років тому, у лютневі дні 2014 року, Віктор Янукович готував свою втечу з України. Попри заяви про намір залишитися в країні, він таємно організовував евакуацію цінностей із резиденції в Межигір’ї та координував шляхи відступу. Букви згадують перебіг подій і трагічні для нашої держави наслідки загравання Януковича з Росією.
Фрідріх Мерц, консервативний опонент Ангели Меркель, має всі шанси стати наступним канцлером Німеччини. Водночас, ультраправа партія “Альтернатива для Німеччини” (AfD) очікує історичного прориву.