Санкції і військові дії: Ді Венс розповів, як діятимуть США, якщо Путін відкине мирну угоду

Джерело: The Wall Street Journal

Віцепрезидент США Джеймс Ді Венс розповів, що Штати готові запровадити нові санкції проти РФ та навіть, ймовірно, вдатись до військових дій, якщо російський президент Володимир Путін відмовиться від мирної угоди з Україною.

За його словами, США не відкидають ідею розміщення в Україні своїх військових, якщо Кремль не вестиме добросовісні перемовини.

“Існують економічні важелі впливу, є, звісно, військові важелі впливу, які США можуть використати проти Путіна”.

Варто зауважити, що така заява різко контрастує з недавніми заявами очільника Пентагону Піта Гегсета, який відкинув розгортання американських солдатів в Україні.

Венс дав інтерв’ю WSJ за кілька годин після заяви президента США Дональда Трампа про початок мирних перемовин з Путіним.

“Я думаю, з цього вийде угода, яка шокує багатьох людей”, – сказав про це віцепрезидент США.

У виданні зазначають, що заяви Ді Венса, перед зустріччю з президентом України Володимиром Зеленським, поки є найпотужнішими для Києва з боку адміністрації Трампа.

“Президент не збирається влізати у це з шорами. Він скаже: “Все на столі, давайте домовимось”, – додав Ді Венс.

Він розповів, що поки рано говорити про те, яка частина України залишиться під окупацією РФ, або які гарантії безпеки США з союзниками готові запропонувати Києву. Ці деталі, наголосив Ді Венс, потрібно опрацьовувати на перемовинах.

“Є скільки завгодно формулювань, конфігурацій, але ми дбаємо про те, щоб Україна мала суверенну незалежність”.

Ді Венс зауважив, що на перемовинах США намагатимуться запевнити Путіна, що за столом переговорів він отримає більше, аніж на полі бою.

Він також вважає, що у випадку укладання успішної мирної угоди потрібно перезавантажити відносини з Росією. Це Ді Венс пояснив тим, що через ізоляцію Заходу Росія зблизилась з Китаєм, ставши його молодшим партнером.

“Бути молодшим братом у коаліції з Китаєм не в інтересах Путіна”.

Глава Пентагону цього тижня заявив, що Україна не поверне всі свої окуповані з 2014 року території, що Україна не стане членом НАТО після укладання мирної угоди, і що гарантувати безпеку Україні повинні європейці.

Наступного дня Гегсет уточнив, що остаточно те, які поступки будуть зроблені, вирішувати лише Трамп.

Ді Венс підтримав слова Гегсета зазначивши, що Трамп може змінити свою думку, адже все залежатиме від того, як розвиватимуться перемовини.

“Президент Трамп міг би сказати: дивіться, ми не хочемо цього, нам це може не подобатись, але ми готові повернути це на стіл перемовин, якщо росіяни не будуть гарними партнерами з перемовин, або є речі, які дуже важливі для українців, які, ми, можливо, захочемо прибрати зі столу”.

Кількість жертв повені в американському штаті Техас зросла до щонайменше 129 осіб, ще 166 людей залишаються зниклими безвісти.

За оцінками аналітиків, російські комбіновані атаками дронами і ракетами спрямовані на підрив морального духу українців.

The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду є Меган Моббс. Меган  – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.

10 липня українська військова розвідка зафіксувала ще один доказ воєнних злочинів, скоєних армією РФ. ГУР МО оприлюднило аудіоперехоплення наказу одного з командирів 155-ї окремої бригади морської піхоти тихоокеанського флоту РФ, у якому той закликає до звірств щодо українських військовополонених: “Голову отрезать, на пики посадить, выкинуть нах..й”.

За даними OSINT-проєкту DeepState, який відстежує ситуацію на полі бою, російські війська окупували два населені пункти на Донеччині та Луганщині.