САП ініціювали конфіскацію майна родини топполіціянта після розслідування журналістів
Джерело: Схеми
Після розслідування журналістів “Схем” прокурори САП ініціювали конфіскацію майна родини столичного топполіцейського – заступника начальника ГУ Нацполіції Києва Тараса Полієнка. Раніше родина Полієнків намагалася пояснити свої статки наявністю “Волги”, яка, за їхніми словами, прирівнювалась по вартості до житлової квартири у Києві.
Як з’ясували журналісти, на тещу Полієнка були записані двоповерховий пентхаус та два паркомісця в ЖК бізнес-класу у Києві.
Прокурори просять суд визнати “необгрунтованими активами” квартиру площею 220 квадратних метрів та паркомісця, а також дохід від продажу зазначених апартаментів – і надалі стягнути це все в дохід держави.
Аналізом доходів та видатків посадовця, членів його сім’ї і родичів встановлено неможливість набути ці об’єкти нерухомості шляхом законних доходів. Після придбання цих активів їх використовували посадовець і його сім’я, а не родичка, що разом з іншими даними вказує на те, що вона набула їх у власність саме за дорученням посадовця, – повідомляє пресслужба антикорупційної прокуратури.
У НАЗК, на підставі матеріалів яких прокурори подали позов, додали, що після виходу розслідування “Схем” теща Полієнка продала апартаменти. Тому, коштом доходів від продажу це збільшило суму позову.
У розслідуванні журналісти також розповіли, що теща Полієнка – Валентина Ткаченко – з 1998 року офіційно заробила 100 гривень. На пенсію вона вийшла у 2014 році, нині отримує менш як три тисячі гривень на місяць. Таку ж пенсію отримує і її чоловік. Всі його офіційні доходи за три роки, без урахування пенсії, склали близько 350 тисяч гривень. Тобто сумарно офіційних коштів не вистачило б на придбання цього нерухомого майна в житловому комплексі.
У коментарі Полієнко повідомив, що йому невідомі “обставини придбання” квартири, а його дружина пояснила, що її матір заробляла на вирощуванні квітів, і, крім того, в родині “була “Волга”, яка прирівнювалась по вартості до житлової квартири в місті Києві”.
- Журналісти “Української правди” з’ясували, що на початку повномасштабного вторгнення тодішній голова Служби безпеки України Іван Баканов працевлаштував свого 25-річного сина Артура Лазаренка (прізвище матері) в СБУ.
- В межах проєкту “Схеми” вдалось з’ясувати, що син колишнього голови Служби безпеки України Івана Баканова Артур Лазаренко у 2021 році придбав ділянку площею з маєтком на Київщині за майже втричі заниженою ціною.
Посол України в Ізраїлі Євген Корнійчук високо оцінив нещодавню пропозицію озвучену заступницею міністра закордонних справ Ізраїлю Шарен Хаскель передати Україні будь-яку зброю російського виробництва, захоплену ЦАХАЛ у Лівані, Секторі Гази або на Західному березі.
Адміністрація США дозволила використовувати ракети дальністю до 300 км для ударів по території РФ, це обговорювалося на зустрічі міністрів закордонних справ ЄС, заявив Верховний представник ЄС із закордонних справ Жозеп Боррель.
23 листопада Україна вшановує День пам’яті жертв Голодоморів — трагічну сторінку нашої історії, яка торкнулася…
У МЗС Росії розповіли, якою буде відповідь Москви у разі використання київським режимом далекобійних ракет територією РФ. Зокрема чергові погрози озвучила прессекретарка російського відомства Марія Захарова.
Міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс вважає, що Європі потрібна нова стратегія підтримки України у боротьбі з Росією, оскільки нинішня тактика деескалації неефективна.