Саудівська Аравія інвестує в Сирію 6,4 млрд доларів

Джерело: Reuters

Саудівська Аравія оголосила про інвестиції в Сирію на суму 6,4 мільярда доларів, що свідчить про поглиблення зв’язків королівства з урядом тимчасового президента Ахмеда аль-Шараа.

Угоди, оприлюднені міністром інвестицій Саудівської Аравії Халідом аль-Фаліхом на форумі в Дамаску, є значним фінансовим поштовхом для Шараа, який прагне відбудувати Сирію після 14-річної громадянської війни.

Аль-Фаліх заявив, що його візит до Сирії був організований за вказівкою наслідного принца Саудівської Аравії і фактичного правителя країни Мухаммеда бін Салмана, назвавши поїздку “підтвердженням твердої і підтримувальної позиції королівства щодо братньої Сирії”.

Інвестиційні угоди включають 2,93 млрд доларів на проєкти у сфері нерухомості та інфраструктури і близько 1,07 млрд доларів на телекомунікації та інформаційні технології, заявив Аль-Фаліх.

Серед підприємств, що беруть участь у цих планах, – телекомунікаційні компанії Saudi Telecom Company і GO Telecom, компанія з цифрової безпеки Elm, компанія з кібербезпеки Cipher і Classera, компанія з освітніх технологій. Аль-Фаліх заявив, що протягом конференції буде підписано 47 угод, в яких візьмуть участь понад 100 компаній.

Аль-Фаліх також оголосив про створення Саудівсько-Сирійської ділової ради.

Компанії, багато з яких представляють країни Перської затоки та Туреччину, висловили зацікавленість у відновленні сирійських електрогенеруючих потужностей, доріг, портів та іншої пошкодженої інфраструктури.

Сирія вже підписала з Катаром угоду на постачання електроенергії на суму $7 млрд та угоду на $800 млн із портовою компанією DP World з ОАЕ. Американські компанії також готуються до розробки генерального плану розвитку енергетичного сектора Сирії.

У квітні Саудівська Аравія та Катар оголосили, що погасять заборгованість Сирії перед Світовим банком, відкривши можливість для нових кредитів.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 липня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 153 бойові зіткнення.

Європейський парламент розглядає можливість пришвидшення відмови від російського газу на один рік, до січня 2027 року. Про це свідчать документи, з якими ознайомилося агентство Reuters.

Міністр оборони України Денис Шмигаль представив оновлений склад своєї команди.

Від початку 2025 року в Україні відбувається близько 15 кібератак щодня. Основним джерелом кібератак залишається Росія.

З 1 серпня Укрзалізниця вводить обов’язкову верифікацію через “Дія.Підпис” при купівлі та поверненні квитків на низку популярних поїздів, що викликало обурення серед частини пасажирів, які не мають застосунку.