Саудівська Аравія попросила оскароносного композитора Циммера модернізувати гімн країни

Джерело: Barron’s

Саудівська Аравія попросила композитора Ганса Циммера попрацювати над новою версією національного гімну, оскільки консервативна влада хоче змінити імідж держави.

За словами голови Генерального управління Саудівської Аравії з питань розваг Туркі аль Шейха, композитор погодився із загальною ідеєю цього проєкту.

Як зазначається, Циммер написав музику, зокрема, до мультфільму “Король Лев”, кінострічки “Дюна” й трилогії “Темний лицар”.

“Ми багато говорили про майбутні проєкти, які, я сподіваюся, скоро побачать світ. Зокрема — про аранжування національного гімну Саудівської Аравії за допомогою різних інструментів”, — прокоментував Туркі аль Шейх.

Посадовець також обговорив з Циммером про створення великого мюзиклу “Аравія”, натхненного країною на Середньому Сході, та саундтрек до майбутнього саудівського фільму “Битва при Ярмуці”.

Гімн Саудівської Аравії “Aash Al-Malik” (“Хай живе король”) у 1947 році написав єгипетський композитор Абдул Рахман аль Хатіб на прохання засновника та першого короля Абдель Азіза. Нинішня версія виконана в стилі “арабських фанфар”, поширеному в регіоні в ті часи.

Президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв’ю BBC, що Захід не повинен тиснути на Україну з вимогою якнайшвидше звільнити всі окуповані території, якщо це означатиме надмірні людські втрати. За його словами, підтримка України має ґрунтуватися на реалістичному підході, а не на примарних очікуваннях миттєвої перемоги.

Коли мова заходить про турботу про здоров’я, більшість людей згадує про харчування, фізичну активність або психічний стан. Але часто поза увагою залишається один важливий аспект – стан ротової порожнини.

На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.

Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.

У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.