СБУ нейтралізувала агентурну мережу російського ГРУ, яка готувала диверсії на залізниці

Джерело: Служба безпеки України

СБУ нейтралізувала агентурну мережу російського ГРУ, яка займалась організацією масових диверсій на залізниці.

Контррозвідка СБУ провела спецоперацію, викривши та нейтралізувавши агентурну мережу ГРУ РФ, яка повинна була влаштувати серію диверсій у вигляді підривів залізничних колій, щоб зірвати постачання озброєння і техніки для ЗСУ.

Завдяки роботі на випередження вдалося затримати ворожого агента, який готувався пустити з рейок перший потяг.

Для виконання злочину фігурант готував саморобний гальмівний “башмак”, який мав спричинити сходження ешелону з боєприпасами ЗСУ з колії.

Щоб зафіксувати цей злочин на відео, він розмістив навколо залізничного полотна декілька камер, замаскувавши їх під виглядом пташиних гнізд. Вони мали фіксувати диверсію в режимі реального часу.

Завербованим фігурантом виявився мешканець Рівного, що працював на 316-й розвідцентр головного управління Генштабу ЗС РФ (більш відомого як ГРУ), що дислокується в ТО Криму.

Агент діяв у складі мережі, до якої входило ще двоє фігурантів, які зараз переховуються на тимчасово окупованому півострові.

Організатором мережі був 43-річний Роман Якимчук, а “зв’язковим”, який підшукував і ставив завдання агенту – колишній співробітник правоохоронних органів України Олександр Ігнатьєв, якого у 2014 році звільнили за корупцію та пияцтво.

Для роботи з агентом у Києві Якимчук та Ігнатьєв дали запит до ГРУ на 100 000 доларів. При цьому безпосередньо агенту у столиці України вони пообіцяли лише 40% від цієї суми.

Решту коштів Якимчук та Ігнатьєв планували розподілити між собою, приховавши цей факт від керівництва ГРУ.

Контррозвідка СБУ завчасно викрила плани агресора, затримала ворожого агента та задокументувала його кураторів.

Слідчі Служби безпеки повідомили всім трьом фігурантам про підозру відповідно до вчинених злочинів за декількома статтями Кримінального кодексу України:

  • ч. 2 ст. 111 (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану);
  • ч. 1 ст. 14, ч. 4 ст. 27, ч. 2 ст. 113 (готування та підбурювання до вчинення диверсії в умовах воєнного стану);
  • ч. 1 ст. 263 (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами).

Якимчуку та Ігнатьєву оголошено про підозру заочно. Затриманий агент перебуває під вартою. Йому загрожує довічне ув’язнення з конфіскацією майна.

23 лютого на форумі “Україна. Рік 2025”, відповідаючи на запитання журналістів, глава держави Володимир Зеленський заявив, що готовий залишити посаду президента, якщо це сприятиме встановленню миру або наблизить Україну до вступу в НАТО.

Коли російські війська стрімко зайшли в українські міста та села на початку 2022, більшість українців не встигли виїхати на підконтрольну територію. Відтак сотні тисяч громадян опинилися відірваними від нормального життя — без зв’язку й роботи, під постійним тиском окупантів, які продовжують вести тихий терор в окупації з викраденнями й стратами цивільних.

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив про ймовірний розстріл військовополонених десантників на Курському напрямку. Омбудсмен вже звернувся до ООН та Червоного Хреста.

11 років тому, у лютневі дні 2014 року, Віктор Янукович готував свою втечу з України. Попри заяви про намір залишитися в країні, він таємно організовував евакуацію цінностей із резиденції в Межигір’ї та координував шляхи відступу. Букви згадують перебіг подій і трагічні для нашої держави наслідки загравання Януковича з Росією. 

Фрідріх Мерц, консервативний опонент Ангели Меркель, має всі шанси стати наступним канцлером Німеччини. Водночас, ультраправа партія “Альтернатива для Німеччини” (AfD) очікує історичного прориву.