СБУ: Публікація відео «прильотів» по Києву розцінюється як коригування ворожого вогню
Джерело: пресслужба СБУ
Служба безпеки встановила особи чотирьох мешканців Києва, що незаконно поширювали інформацію про наслідки масованої ракетно-дронової атаки РФ на столицю. Нині санкція інкримінованої статті передбачає до 12 років тюрми.
Зазначається, що зранку 2 січня підозрювані особи здійснили несанкціоновану відеозйомку російських “прильотів” по місту та розмістили медіафайли у соцмережах.
Водночас ці відео миттєво “підхопили” численні пропагандистські пабліки країни-агресора та інформресурси спецслужб РФ, зокрема Телеграм-канал Шарія, якому інкримінують державну зраду.
У пресслужбі пояснили, що інформацію росіяни могли використовувати для підготовки нових та коригування повторних повітряних ударів по Києву.
Під час невідкладних заходів за місцями фактичного проживання “блогерів” виявлено мобільні телефони, які вони використовували для фіксації та поширення забороненого контенту. Наразі тривають комплексні перевірки, за результатами яких буде вирішуватись питання щодо притягнення винних до відповідальності, — зазначив речник СБУ Артем Дехтяренко.
У СБУ вкотре наголосили на забороні знімати та оприлюднювати відео- і фотоматеріали щодо діяльності Сил оборони, а також наслідків ворожих обстрілів.
І попередили, що публікація таких медіафайлів розцінюється як коригування ворожого вогню, за що передбачено покарання до 12 років тюрми.
- Протягом 2 січня війська РФ масовано атакували Україну ударними безпілотниками та ракетами. Більшість ворожих цілей збито.
- Служба безпеки України затримала тіктокера, який виклав у соцмережі відео з роботою ППО під час атаки дронів на Одесу 5 листопада.
- 2 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський зауважив результати роботи Сил протиповітряної оборони за час масованих ракетних обстрілів з боку РФ, наголосивши, що ще жодна країна не переживала схожих атак.
- Широкомасштабна ракетна атака Росії на Україну 2 січня коштувала приблизно 620 мільйонів доларів.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 липня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 153 бойові зіткнення.
Від початку року кількість жертв серед цивільних в Україні через російські обстріли сягнула найвищого рівня за останні три роки.
Китайський виробник двигунів, котрі використовуються в російських ударних безпілотниках “Гарпія-А1”, постачає їх до Росії через фірми-прокладки, маскуючи справжнє призначення продукції у документах, повідомили європейські розвідслужби.
Міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Вельдкамп повідомив, що Амстердам спільно з 40 країнами ОБСЄ офіційно звернулися з вимогою провести незалежне розслідування катувань та жорстокого поводження з українськими полоненими з боку Росії.
На Сумщині прикордонника засудили до п’яти років ув’язнення за злив даних про позиції ЗСУ, продаж боєприпаси й допомогу у незаконному переміщенні вантажі через кордон.