СБУ та НАБУ викрили схему розкрадання коштів «Укренерго» на майже 60 млн гривень

Джерело: СБУ

Служба безпеки та НАБУ викрили масштабну схему розкрадання коштів Національної енергетичної компанії “Укренерго”. До організації оборудки причетний колишній заступник голови Харківської обласної ради, який на момент скоєння злочину був депутатом облради. Наразі фігурант справи переховується за кордоном.

За інформацією СБУ, у квітні 2022 року він разом зі співучасниками організував схему незаконного розкрадання електроенергії з “Укренерго” на суму 58,44 млн грн.

Для здійснення цієї діяльності депутат залучив двох спільників: засновницю та директора приватної компанії, що займається торгівлею енергоносіями в Києві.

Вони створили три фіктивні компанії, через які здійснювали отримання електроенергії з Об’єднаної енергосистеми України та її подальший продаж кінцевим споживачам.

Жодна з цих фірм не платила “Укренерго” за отриману електроенергію.

Отримані від споживачів кошти учасники схеми виводили в тінь, маскуючи їх під виплати боргових зобов’язань перед афілійованими компаніями. Далі ці “кошти, сплачені як борг” переводили на рахунки іншої компанії, яка зареєстрована на Балканах.

“Відповідно до висновків комісійної судової економічної експертизи, у результаті цих дій ПрАТ “НЕК “Укренерго” заподіяно збитків на суму 58,44 млн грн.
Під час комплексних заходів правоохоронці провели обшуки у Києві директора столичної компанії та повідомили йому про підозру, іншим двом учасникам оборудки про підозру повідомлено заочно”, — йдеться в повідомленні СБУ.

Ексдепутату та засновниці підприємства, які переховуються за кордоном, оголошено підозру за організацію та пособництво у привласненні майна (ч. 3, 5 ст. 191) та відмивання грошей (ч. 3 ст. 209).

Дії затриманого директора приватної компанії кваліфіковано за ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 209 Кримінального кодексу України. Вирішується питання про обрання йому запобіжного заходу.

Триває розслідування для притягнення до відповідальності всіх учасників оборудки.

Зловмисникам загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

14 січня держсекретар США Ентоні Блінкен та міністр закордонних справ Вірменії Арарат Мірзоян підписали регламент про стратегічне партнерство між їхніми країнами.

Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.

Глава РФ Володимир Путін та президент Ірану Масуд Пезешкіан 17 січня мають намір підписати у Москві угоду про всеосяжне партнерство, котра регулюватиме двосторонні відносини на найближчі 20 років. Однак, інформують, джерела, документ не включає визнання тимчасово окупованого Росією Криму, а також інших ТОТ.

Агентство з регулювання та розвитку фінансового ринку Казахстану затвердило нові правила для банків другого рівня та філій іноземних банків, ускладнивши умови видачі банківських карток громадянам Російської Федерації.

Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.