СБУ відзвітувала про арешт «активів російських олігархів» на майже 190 млрд грн

Повідомляє Служба безпеки України в Telegram

Служба безпеки України проводить системні розслідування щодо причетності російських олігархів та бізнесменів до фінансування війни РФ проти України. 

“Кожен спонсор російського тероризму має сидіти на лаві підсудних поруч із Путіним. Тому що вони – повноцінні співучасники злочинів. За їхні гроші Росія запускає ракети і дрони. СБУ зробить усе, щоб дослідити всі бізнес-ланцюжки, які ведуть до фінансування війни, і довести їх у міжнародному трибуналі. Зрештою, російські активи мають працювати на користь України. Вже сьогодні СБУ активно “дерусифікує” бізнес, який працює на ворога, дотримуючись жорсткої лінії щодо його санкцій, арешту і конфіскації”, – зазначив голова СБУ Василь Малюк.

Від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну СБУ арештувала бізнес-активів російських олігархів на майже 190 млрд грн та  запровадила економічні санкції проти понад 4 тисяч російських компаній, які безпосередньо фінансують військову агресію і допомагають обходити санкції,  закуповувати військові матеріали, техніку та компоненти в інших країнах. 

Василь Малюк наголосив, що спецслужба створила список російських компаній та бізнесменів, які фінансують війну, та ретельно перевіряє кожного фігуранта й збирає матеріали, які стануть доказами у кримінальних провадженнях за статтями Кримінального кодексу України, що стосуються посягань на територіальну цілісність та недоторканність України, планування та ведення агресивної війни.

Служба зовнішньої розвідки України фіксує перехід у гостру фазу ворожої інформаційної операції, яку веде РФ проти України. Зауважується, що мета – ліквідувати українську державність не на полі бою, а “у головах людей”: через делегітимізацію української влади, знецінення демократичних інституцій та нав’язування зовнішнього політичного сценарію з ознаками контрольованої капітуляції.

Глава Офісу президента України Андрій Єрмак повідомив, що у межах Bring Kids Back UA вдалося повернути ще одинадцятьох дітей з тимчасово окупованих територій та території РФ.

Нова зустріч Контактної групи з питань оборони України у “форматі Рамштайн” відбудеться 11 квітня у Брюсселі під головуванням Великої Британії та Німеччини.

Україна у березні експортувала товарів на понад $3,6 млрд  — це на 4,5% більше, ніж у березні минулого року, та на 18% більше проти лютого 2025 року. Тоді як усього за перший квартал 2025 року експорт товарів сягнув майже $9,9 млрд. 

2 квітня прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що загальний дефіцит фінансування потреб на відбудову України у 2025 році становить майже $10 млрд.