СБУ відзвітувала про арешт «активів російських олігархів» на майже 190 млрд грн

Повідомляє Служба безпеки України в Telegram

Служба безпеки України проводить системні розслідування щодо причетності російських олігархів та бізнесменів до фінансування війни РФ проти України. 

“Кожен спонсор російського тероризму має сидіти на лаві підсудних поруч із Путіним. Тому що вони – повноцінні співучасники злочинів. За їхні гроші Росія запускає ракети і дрони. СБУ зробить усе, щоб дослідити всі бізнес-ланцюжки, які ведуть до фінансування війни, і довести їх у міжнародному трибуналі. Зрештою, російські активи мають працювати на користь України. Вже сьогодні СБУ активно “дерусифікує” бізнес, який працює на ворога, дотримуючись жорсткої лінії щодо його санкцій, арешту і конфіскації”, – зазначив голова СБУ Василь Малюк.

Від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну СБУ арештувала бізнес-активів російських олігархів на майже 190 млрд грн та  запровадила економічні санкції проти понад 4 тисяч російських компаній, які безпосередньо фінансують військову агресію і допомагають обходити санкції,  закуповувати військові матеріали, техніку та компоненти в інших країнах. 

Василь Малюк наголосив, що спецслужба створила список російських компаній та бізнесменів, які фінансують війну, та ретельно перевіряє кожного фігуранта й збирає матеріали, які стануть доказами у кримінальних провадженнях за статтями Кримінального кодексу України, що стосуються посягань на територіальну цілісність та недоторканність України, планування та ведення агресивної війни.

Росіяни двічі атакували рятувальників ДСНС, які проводили аварійно-рятувальні роботи на Херсонщині. Одного рятувальника госпіталізовано.

У вівторок, 21 січня, внаслідок удару російських безпілотників по селу Гоптівка Харківської області загинули двоє чоловіків.

Державна служба з надзвичайних ситуацій оприлюднила наслідки російських ударів по Миколаєву та Сумах.

На полях Всесвітнього економічного форуму в Давосі президент Володимир Зеленський провів зустріч із главою Фінляндії Александром Стуббом. Сторони зокрема обговорили кроки для наближення справедливого миру та гарантії безпеки.

Дослідження ІМІ виявило, що майже половина матеріалів про ТЦК у популярних телеграм-каналах є недостовірними через відсутність джерел.