СБУ використовує морські дрони Sea Baby як багатоцільову платформу – Малюк

Джерело: Василь Малюк під час форуму “Україна. Рік 2024”

Голова СБУ Василь Малюк заявив, що Служба безпеки України використовує морські дрони Sea Baby як багатоцільову платформу і готує з їх допомогою нові сюрпризи росіянам у 2024 році.

СБУ сьогодні працює і в повітрі, і в морі, і на лінії фронту, і в тилу ворога — на тимчасово окупованих територіях та вглибині РФ. Нами створено декілька цікавих нових розробок, а саме 2 надводних дрони. Один із них Sea Baby – це наш флагман. По суті, це багатоцільова платформа. І наразі ми її використовуємо не лише в режимі камікадзе, а й для дистанційного мінування, і для інших заходів, але не буду забігати вперед і  розкривати наші задуми ворогу, — повідомив Малюк.

Наразі морські дрони СБУ вразили вже 11 кораблів Чорноморського флоту РФ. Причому частина з них – це безповоротна втрата, а на відновлення інших може знадобитися тривалий термін.

Також Малюк зазначив, що двічі вражений Службою безпеки Кримський міст досі не відновлений ворогом повноцінно, тож не використовується для військової логістики та переміщення озброєння.

Водночас свою роботу повітряними безпілотниками СБУ розділила на кілька зон, починаючи від лінії фронту і вглиб території РФ понад 120 км.

До трофеїв спецслужби за цим напрямом Малюк відніс повністю знищені за рік 516 ворожих танків, комплекси ППО “Тріумф”, нафтопереробні потужності та інші військові обʼєкти й підприємства, що забезпечують російський ВПК.

Це цілком законні наші цілі, — нагадав голова СБУ.

Раніше Малюк розповів, що морські дрони, які пошкодили Кримський міст у липні 2023 року, за ініціативою особового складу були названі “Sea Baby”, тобто “Морський малюк”. Вони обладнані бойовою частиною 850 кг.

  • На Бахмутському напрямку, силами оборони відбито 13 атак противника в районах населених пунктів Іванівське, Кліщіївка, Андріївка Донецької області.
  • Збройні сили України досягли успіхів на захід від Кремінної, зокрема відновили позиції на схід від Ямполівки.
  • Станом на 25 лютого Сили оборони надалі завдають вогневого ураження по місцях дислокації ворога, вогневих позиціях і тилах, знищуючи особовий склад армії РФ та техніку росіян.

Схоже, що до кінця 2024 року Росії вдалося досягти темпів виробництва до 2000 Shahed-136 на місяць. Такі висновки можна зробити, аналізуючи фото уламків дрона з номером “Ы 11934”, збитого під час атаки на Харків 21 грудня.

За словами керівника Центру протидії дезінформації, офіцера Сил оборони України Андрія Коваленка, 60% артилерійських і мінометних снарядів, які РФ використовує в Україні, нині надходять з Пхеньяна.

Викладач Навчально-наукового інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка Микита Василенко заявив, що присутність іноземних військових в Україні може “покращити демографічну ситуацію”. Для цього він використав вислів, що українки “сексуально голодні”, а “іноземні миротворці” мають гроші. 

Швейцарія ухвалила рішення приєднатися до 15-го пакету санкцій Європейського Союзу, спрямованого проти Росії через її військову агресію проти України. Крім того, санкції поширюються і на Білорусь у зв’язку із ситуацією в цій країні.

23 грудня в Україні введено графіки аварійних відключень електроенергії. Під час екстрених відключень стандартні графіки не застосовуються, а тривалість обмежень поки що невідома.