СБУ використовує морські дрони Sea Baby як багатоцільову платформу – Малюк

Джерело: Василь Малюк під час форуму “Україна. Рік 2024”

Голова СБУ Василь Малюк заявив, що Служба безпеки України використовує морські дрони Sea Baby як багатоцільову платформу і готує з їх допомогою нові сюрпризи росіянам у 2024 році.

СБУ сьогодні працює і в повітрі, і в морі, і на лінії фронту, і в тилу ворога — на тимчасово окупованих територіях та вглибині РФ. Нами створено декілька цікавих нових розробок, а саме 2 надводних дрони. Один із них Sea Baby – це наш флагман. По суті, це багатоцільова платформа. І наразі ми її використовуємо не лише в режимі камікадзе, а й для дистанційного мінування, і для інших заходів, але не буду забігати вперед і  розкривати наші задуми ворогу, — повідомив Малюк.

Наразі морські дрони СБУ вразили вже 11 кораблів Чорноморського флоту РФ. Причому частина з них – це безповоротна втрата, а на відновлення інших може знадобитися тривалий термін.

Також Малюк зазначив, що двічі вражений Службою безпеки Кримський міст досі не відновлений ворогом повноцінно, тож не використовується для військової логістики та переміщення озброєння.

Водночас свою роботу повітряними безпілотниками СБУ розділила на кілька зон, починаючи від лінії фронту і вглиб території РФ понад 120 км.

До трофеїв спецслужби за цим напрямом Малюк відніс повністю знищені за рік 516 ворожих танків, комплекси ППО “Тріумф”, нафтопереробні потужності та інші військові обʼєкти й підприємства, що забезпечують російський ВПК.

Це цілком законні наші цілі, — нагадав голова СБУ.

Раніше Малюк розповів, що морські дрони, які пошкодили Кримський міст у липні 2023 року, за ініціативою особового складу були названі “Sea Baby”, тобто “Морський малюк”. Вони обладнані бойовою частиною 850 кг.

  • На Бахмутському напрямку, силами оборони відбито 13 атак противника в районах населених пунктів Іванівське, Кліщіївка, Андріївка Донецької області.
  • Збройні сили України досягли успіхів на захід від Кремінної, зокрема відновили позиції на схід від Ямполівки.
  • Станом на 25 лютого Сили оборони надалі завдають вогневого ураження по місцях дислокації ворога, вогневих позиціях і тилах, знищуючи особовий склад армії РФ та техніку росіян.

Концепція енергетичної стійкості Києва зокрема передбачає створення двох ТЕЦ на різних берегах столиці, що працюватимуть на комбінованому паливі і використовуватимуть висококалорійні фракції відходів, зауважили у КМДА.

8 липня прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді, ймовірно, здійснить одноденну подорож до Росії. Це стане першим візитом глави уряду до Москви з початку російського повномасштабного вторгнення в Україну.

25 червня уряд Норвегії підписав угоду про початок накопичення зерна, заявивши, що пандемія COVID-19, війна в Європі та зміна клімату визначили таку необхідність.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 червня. Від початку доби відбулося 123 бойові зіткнення. Авіація, ракетні війська і артилерія Сил оборони уразили 10 районів зосередження особового складу та два пункти управління противника.

Голова Харківської ОВА Олег Синєгубов зазначив, що російські війська не зупиняються, натомість постійно випробовують модифіковані боєприпаси, використовуючи місто Харків як плацдарм для своїх тренувань.