СБУ викрила бізнесменів, які хотіли продати Міноборони танкові двигуни за штучно завищеною ціною

Джерело: СБУ

Служба безпеки викрила бізнесменів, які намагались продати Міністерству оборони 80 танкових двигунів за штучно завищеною ціною. Підозрюваним загрожує до 12-ти років за ґратами.

За інформацією правоохоронців, представники одного з українських підприємств намагалось продати Міноборони 80 танкових двигунів за ціною у понад 77 000 000 гривень, тоді як ринкова ціна становить близько 24 000 000 гривень.

Правоохоронці своєчасно заблокували оборудку і тим самим запобігли розтраті бюджетних грошей в особливо великих розмірах.

Під час обшуків складського приміщення у фігурантів вилучено танкові двигуни, на яких вони збирались привласнити державні кошти. Також виявлено прилади нічного бачення та інші комплектуючі для бронетехніки.

Фото: facebook.com/SecurSerUkraine

У межах кримінального провадження за ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) триває розслідування для встановлення всіх обставин злочину і притягнення винних до відповідальності.

Зловмисникам загрожує до 12 років тюрми з конфіскацією майна.

За ініціативи Служби безпеки та Національної поліції вилучені силові агрегати та інші комплектуючі для танків, зокрема Т-72, передано на потреби ЗСУ.

  • Співробітники СБУ затримали посадовця, який вкрав бюджетні кошти, що були виділені на будівництво спорткомплексу для Збройних сил України.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 липня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 153 бойові зіткнення.

Від початку року кількість жертв серед цивільних в Україні через російські обстріли сягнула найвищого рівня за останні три роки.

Китайський виробник двигунів, котрі використовуються в російських ударних безпілотниках “Гарпія-А1”, постачає їх до Росії через фірми-прокладки, маскуючи справжнє призначення продукції у документах, повідомили європейські розвідслужби.

Міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Вельдкамп повідомив, що Амстердам спільно з 40 країнами ОБСЄ офіційно звернулися з вимогою провести незалежне розслідування катувань та жорстокого поводження з українськими полоненими з боку Росії.

На Сумщині прикордонника засудили до п’яти років ув’язнення за злив даних про позиції ЗСУ, продаж боєприпаси й допомогу у незаконному переміщенні вантажі через кордон.