СБУ викрила підприємця, який допомагав РФ виробляти обладнання для військових кораблів

Джерело: СБУ

На Закарпатті правоохоронці викрили місцевого підприємця, який допомагав Росії виробляти високотехнологічне обладнання для військових кораблів.

Мовиться про постачання вогнетривкої сировини, яка необхідна для виплавки сталі та її подальшого застосування для виробництва радіолокаційних комплексів для суден російського флоту.

Незаконну діяльність організував підприємець із Закарпаття. Для реалізації оборудки він виїхав до однієї з європейських країн, звідки й перевозив відповідну сировину нібито для замовників з Близького Сходу.

Насправді фігурант переправляв придбану продукцію через територію Білорусі своїм покупцям у РФ. Для перевезення гуртових партій сировини ділок використовував вантажівки власного автотранспортного підприємства на території ЄС.

У такий спосіб зловмисник поставив до Росії декілька партій сировини на понад 12 млн грн.

Серед основних замовників товару були представники одного з найбільших підприємств чорної металургії РФ – Нижньолипецького металургійного комбінату, що виробляє сталь.

Надалі цей сплав росіяни відправляли до підсанкційної російської компанії “Ізумруд”, яка виготовляє радіолокаційне обладнання для військових кораблів агресора.

Крім того, задокументовано факти постачання сировини до тимчасово окупованого Криму.

Для маскування “схеми” її організатор вносив недостовірні відомості до міжнародних товарно-транспортних накладних, насамперед щодо маршрутів перевезень та замовників продукції.

Під час обшуків в офісних приміщеннях фігуранта на Закарпатті виявлено фінансово-господарську документацію із доказами оборудок.

Наразі слідчі Служби безпеки повідомили директору підприємства про підозру за ч. 4 ст. 111-1 Кримінального кодексу України (провадження господарської діяльності у взаємодії з державою-агресором, у тому числі окупаційною адміністрацією держави-агресора).

Оскільки зловмисник переховується від правосуддя за кордоном, тривають комплексні заходи для його притягнення до відповідальності.

У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.

17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.

В Україні розробили довідник з інструкцією впровадження загальнонаціональної хвилини мовчання для громад.

Президент США Дональд Трамп зробив чергову заяву щодо глави Українською держави, відзначивши, що не є фанатом Володимира Зеленського.

Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Силах оборони України дистанційно керовану самохідну броньовану платформу UNEX UGV українського виробництва для виконання завдань з логістики, евакуації, розмінування тощо.