СБУ викрила підприємця, який постачав ЗСУ браковані FPV-дрони
Джерело: Служба безпеки України
Працівники СБУ та Нацполіції викрили ділка, який постачив Збройним силам України тисячу бракованих FPV-дронів
Як встановили слідство, підозрюваним в організації оборудки є директор приватної компанії з Київщини, яка спеціалізується на виробництві дронів.
На початку 2024 року підприємець виграв тендер, який проводила Нетішинська міськрада, на виготовлення 1000 FPV-дронів для українських військових.
Загальна вартість укладених контрактів – 16,4 млн гривень, з яких, за даними слідства, майже третину вкрав власник компанії-виробника.
Для реалізації схеми підрядники встановили на безпілотники навігаційне обладнання низької якості. Мовиться про відеокамери та відеопередавачі, які не відповідали заявленим вимогам до технічних характеристик БпЛА.
У такий спосіб фігурант навмисно знизив вартість виробництва дронів, а отриману різницю привласнив.
На кожному БпЛА зловмисник “накрутив” від 4 до 7,5 тисячі гривень.
Після проведення аудиту та спеціальної експертизи на відповідність технічним вимогам товару правоохоронці отримали додаткові підтвердження злочинної діяльності підприємця.
На підставі доказової бази йому оголошено про підозру за ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України (заволодіння майном шляхом зловживання службовим становищем, вчинене за попередньою змовою групою осіб в умовах воєнного стану в особливо великому розмірі).
Вирішується питання про обрання фігуранту запобіжного заходу. Йому загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Триває розслідування для встановлення всіх обставин злочину та притягнення винних до відповідальності.
- В Києві начальника речової служби військової частини підозрюють у завданні збитків на 25 мільйонів гривень через закупівлю військової форми.
14 січня держсекретар США Ентоні Блінкен та міністр закордонних справ Вірменії Арарат Мірзоян підписали регламент про стратегічне партнерство між їхніми країнами.
Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.
Глава РФ Володимир Путін та президент Ірану Масуд Пезешкіан 17 січня мають намір підписати у Москві угоду про всеосяжне партнерство, котра регулюватиме двосторонні відносини на найближчі 20 років. Однак, інформують, джерела, документ не включає визнання тимчасово окупованого Росією Криму, а також інших ТОТ.
Агентство з регулювання та розвитку фінансового ринку Казахстану затвердило нові правила для банків другого рівня та філій іноземних банків, ускладнивши умови видачі банківських карток громадянам Російської Федерації.
Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.